Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Spotify Çalma Listesi / Playlist Nasıl Paylaşılır?

Spotify’ın doğrudan bir “paylaş” seçeneği olduğundan, çalma listelerini arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı kolaylaştırır. Mesaj, dm, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla […]

Spotify’ın doğrudan bir “paylaş” seçeneği olduğundan, çalma listelerini arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı kolaylaştırır.

Mesaj, dm, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla Spotify çalma listelerinizi başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz . Ek olarak, bağlantıyı kopyalayıp oynatma listesini herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Bir oynatma listesini hem masaüstünüzde hem de iPhone ve Android için mobil Spotify uygulaması aracılığıyla paylaşma adımları oldukça benzer.

Bir iPhone’da, AirDrop gibi diğer seçeneklerin yanı sıra iMessage aracılığıyla paylaşma seçeneğiniz de olacak. Bir masaüstünde, listelenen ilk seçenekler Facebook ve Twitter / X.com olacaktır.

Her ikisinin de nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Bilgisayardan Spotify Playlist Nasıl Paylaşılır?

1. Masaüstünüzde Spotify uygulamasını açın.

2. Paylaşmak istediğiniz çalma listesini sol kenar çubuğunda tıklayarak açın veya uygulamanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanarak istediğiniz zaman bir çalma listesi arayabilirsiniz. Başka birinin oluşturduğu bir çalma listesi bulmaya ve paylaşmaya çalışıyorsanız kullanmanız gereken alan arama çubuğudur.

3. Çalma listesi sayfasının üst kısmındaki yeşil “Oynat” düğmesinin yanındaki üç noktaya tıklayın.

spotify playlist paylaş

4.  Bir açılır menü karşınıza çıkacak. Paylaşım seçeneklerini görüntülemek için “Paylaş”ı seçin.

5. “Çalma Listesi Bağlantısını Kopyala”yı tıklayın. Daha sonra bağlantıyı bir içeriğe, e-postaya veya mesaja yapıştırabilirsiniz.

Telefondan Spotify Playlist Nasıl Paylaşılır?

1. Telefonunuzda veya tabletinizde Spotify uygulamasını açın.

2. Ekranın altındaki “Kütüphaneniz” sekmesine dokunun veya arama çubuğundan paylaşmak istediğiniz çalma listesinin adını girin.

3. Çalma listeleri listesinden paylaşmak istediğiniz çalma listesini açın.

4.  Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.

Spotify playlist nasıl paylaşılır

5. Bu, uzun bir seçenek listesi içeren bir açılır pencere açacaktır. “Paylaş”a dokunun.

Spotify playlist nasıl paylaşılır

6. Çalma listenizi paylaşmak için seçeneklerden birini seçin. Cihazınızda bulunan uygulamalara bağlı olarak, doğrudan Snapchat veya Instagram gibi çeşitli Sosyal Medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Çalma listesini istediğiniz yere yapıştırmak için “Bağlantıyı Kopyala”yı da seçebilirsiniz.

Spotify playlist nasıl paylaşılır

7. Ek olarak, daha fazla seçenek görüntülemek için “Daha fazla” seçeneğine dokunabilirsiniz. Ardından çalma listesini AirDrop, Mail, Notlar ve daha fazlası aracılığıyla paylaşma seçeneklerini göreceksiniz. Daha fazla seçenek arasında gezinmek için sola kaydırın ve seçiminizi yaptıktan sonra seçeneğe dokunun.

Bağlantıyı bu sayfadan da kopyalayabilirsiniz.

Spotify'da çalma listesi paylaşmanın avantajları nelerdir?

Spotify'da çalma listesi paylaşmanın avantajları şunlardır: Müzik zevkinizi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşarak ortak ilgi alanları oluşturabilir, müzik keşiflerini artırabilir ve yeni şarkılar keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda diğer kullanıcılarla müzik deneyimlerinizi paylaşarak iletişimi güçlendirebilir ve ortak ilgi noktaları üzerinden bağ kurabilirsiniz.

Spotify'da başkalarının oluşturduğu çalma listelerini nasıl bulabilirim?

Spotify'da başkalarının oluşturduğu çalma listelerini aramak için arama çubuğuna başka bir kullanıcının adını veya çalma listesi adını girebilirsiniz. Böylece ilgili kişi veya listeyle eşleşen sonuçları görebilirsiniz.

Çalma listesini başkalarıyla paylaştıktan sonra onu nasıl düzenleyebilirim?

Çalma listesini başkalarıyla paylaştıktan sonra düzenlemek için çalma listesinin sahibiyseniz, değişiklikleri doğrudan kendi hesabınızda yapabilirsiniz. Yeni şarkılar ekleyebilir, sırayı değiştirebilir veya mevcut şarkıları çıkarabilirsiniz. Bu değişiklikler çalma listesini paylaştığınız kişilerin cihazlarında da yansıtılacaktır

Çalma listesini başkalarıyla paylaştıktan sonra düzenlemek için çalma listesinin sahibiyseniz, değişiklikleri doğrudan kendi hesabınızda yapabilirsiniz. Yeni şarkılar ekleyebilir, sırayı değiştirebilir veya mevcut şarkıları çıkarabilirsiniz. Bu değişiklikler çalma listesini paylaştığınız kişilerin cihazlarında da yansıtılacaktır

Spotify'da başkalarının çalma listelerini beğenmek için çalma listesinin sayfasına gidin ve 'Beğen' düğmesine tıklayın. Böylece beğendiğiniz çalma listeleriniz 'Beğeniler' bölümünde saklanacaktır.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu