Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Spotify Connect Nedir ve Nasıl Çalışır?

Spotify Connect, uygulamayı uzaktan kumanda olarak kullanmanıza ve içeriği hesabınızın açık olduğu farklı cihazlara yayınlamanıza izin veren bir Spotify özelliğidir. Akıllı […]

Spotify Connect, uygulamayı uzaktan kumanda olarak kullanmanıza ve içeriği hesabınızın açık olduğu farklı cihazlara yayınlamanıza izin veren bir Spotify özelliğidir.

Akıllı telefonunuzdaki  Spotify uygulaması aracılığıyla hoparlörlerinizde, TV’nizde veya bilgisayarınızda neyin çaldığını kontrol edebilmeniz için tüm cihazlarınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması ve en son yazılıma güncellenmesi gerekir.

Spotify Connect özelliği, yalnızca premium aboneliği olanlar değil, tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır.

Spotify Connect Nasıl Kullanılır?

Spotify Connect’i kullanmadan önce, kullandığınız cihazların en güncel yazılıma sahip olduğundan, aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan ve özellikle uyumlu olduğundan emin olun.

Akıllı hoparlörler, akıllı TV’ler, oyun konsolları, giyilebilir cihazlar ve araç ses sistemleri gibi çoğu cihaz Spotify Connect ile uyumludur.

1. iPhone, Android, tablet, Mac veya PC’nizde Spotify uygulamasının en son sürümünü başlatın.

2. Bir şarkı veya podcast seçin ve “Oynat”a dokunun. Şarkı oynamaya başlasın.

3. Ekranınızın altındaki “şimdi çalan” çubuğuna dokunun. “Kullanılabilir Cihazlar” simgesine dokunun ardından değiştire dokun.

spotify connect nedir nasıl kullanılır

4. “Kullanılabilir cihazlar” menüsünde, bağlanmak istediğiniz hoparlörü, TV’yi, bilgisayarı veya cihazı bulmak için kaydırın. Bu örnekte, bir iphone telefona bağlanacağız.

spotify connect nedir nasıl kullanılır

Bağladığınız cihaz müzik çalmaya başladığında, onu tıpkı bir uzaktan kumanda gibi kullanarak telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Spotify Connect'i kullanmak ücretsiz mi?

Evet, Spotify Connect'i kullanmak ücretsizdir. Premium üyelik gerektirmez, tüm Spotify kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Hangi cihazlar Spotify Connect ile uyumludur?

Spotify Connect, akıllı hoparlörler, akıllı TV'ler, oyun konsolları, giyilebilir cihazlar ve araç ses sistemleri gibi birçok cihazda kullanılabilir.

Spotify Connect ile aynı anda kaç cihaza bağlanabilirim?

Spotify Connect ile aynı anda birden fazla cihaza bağlanabilirsiniz, ancak hesabınızda çalınan içerik yalnızca tek bir cihazda çalacaktır.

Spotify Connect bağlantısı nasıl kesilir?

Bağlı cihazları değiştirmek veya bağlantıyı kesmek için, 'Kullanılabilir Cihazlar' menüsünden başka bir cihaz seçmeniz yeterlidir.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu