Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Twitter’ın Adı Değişiyor Mu? X.com Nedir?

Twitter’ın sahibi Elon Musk Pazar günü, reklam verenlerle iletişimlerinin yavaş kaldığını kabul ettikten sonra, iyi bilinen mavi kuş logosunu X […]

Twitter’ın sahibi Elon Musk Pazar günü, reklam verenlerle iletişimlerinin yavaş kaldığını kabul ettikten sonra, iyi bilinen mavi kuş logosunu X ile değiştireceğinden bahsetti. Yeniden marka yaratmak ile Sosyal Medya şirketini yeni bir yöne götürmek için daha fazlasını yapacağının sinyalini verdi.

Pazar öğleden sonra web sitesinde belirgin olmayan değişiklikler, Musk’ın kısa süre önce reklam gelirlerinin uzun zamanlar olduğu seviyenin neredeyse yarısı kadar kaldığını kabul etmesinin ardından geldi.

twitter xcom

Twitter Neden X Olarak Değişiyor?

Reklam ödemelerinin azalması ve ağır borç yükünün bir sonucu olarak Twitter’ın nakit akışı olumsuz oldu.

Musk, Twitter’da “Geçici X logosu bugün daha sonra yayınlanacak” dedi ve “X.com”un artık Twitter’ın web sitesine yönlendirileceğini ekledi.

Milyarder Pazar günü yaptığı bir gönderide Twitter’ın logosunu değiştirmek istediğini söyledi ve milyonlarca takipçisine sitenin renk düzenini maviden siyaha değiştirmeyi tercih edip etmeyeceklerini sordu.

Siyah uzay temalı bir arka plana karşı stilize edilmiş bir X resmi yayınladı.

“Ve yakında twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” dedi. Şirket, değişiklikler hakkında daha sonra yorum yapacağını söyledi.


Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana çalkantılı görev süresi altında şirket, milyarderin Çin’in WeChat’i gibi bir “süper uygulama” yaratma vizyonunu yansıtarak işletme adını X Corp olarak değiştirdi. Söylentilere göre Elon Musk’ın sahip olduğu diğer şirketler Tesla, SpaceX, Neuralink ve Boring de X Corp çatısı altında toplanacak.

Nisan ayında, Twitter’ın eski mavi kuş logosunun yerini geçici olarak Dogecoin’in Shiba Inu köpeği aldı ve kripto para biriminin piyasa değerinde bir artışa yardımcı oldu.

Musk, bu ayın başlarında Twitter’ın çeşitli hesapların günde kaç tweet okuyabileceğini sınırlayacağını açıkladığında Twitter kullanıcılar ve pazarlama profesyonelleri tarafından yaygın eleştirilere maruz kaldı.

Günlük tweet okuma limitleri, 5 Temmuz lansmanından sonraki beş gün içinde 100 milyon kaydı aşan Meta Platformlarının sahip olduğu rakip hizmet Threads’ın ilerlemesine yardımcı oldu.

X’in Farkı Nedir?

Twitter CEO’su Linda Yaccarino Twitter’ın evrimleşmeye gittiği yeni X’in farklarından bahsederken kapsamlı yapay zeka desteği, gelişmiş ses, video ve DM özelliklerinden bahsetti.

Yanı sıra bankacılık ve ödeme altyapısı ile destekleneceğini de ekledi.

X.com’un Yeni Terimleri Nelerdir?

Twitter’ın X olması ile birlikte tweet alma kavramı da rafa kalktı. Elon Musk yeni güncellemeler ile süreci devam ettiriyor.

Artık tweet yerine post kullanılacak.

Retweet yerine repost kullanılacak.

Elon Musk, Twitter'ın logosunu neden değiştiriyor?

Reklam ödemelerinin azalması ve ağır borç yükünün bir sonucu olarak Twitter'ın nakit akışı olumsuz etkilendiği için Elon Musk, şirketi yeni bir yöne taşımak ve markayı yeniden yaratmak amacıyla logosunu değiştirmeye karar verdi.

Twitter'ın yeni logosu nasıl olacak?

Elon Musk, Twitter'ın logosunu 'X' olarak değiştireceğini duyurdu. Siyah uzay temalı bir arka plana karşı stilize edilmiş bir X resmi paylaşıldı.

Elon Musk, Twitter'ın adını neden 'X Corp' olarak değiştirdi?

Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra şirketin adını 'X Corp' olarak değiştirdi, çünkü bir 'süper uygulama' yaratma vizyonunu yansıtmak istedi.

Neden geçici olarak Dogecoin'in Shiba Inu köpeği Twitter'ın logosu olarak kullanıldı?

Nisan ayında, Twitter'ın eski mavi kuş logosunun yerini geçici olarak Dogecoin'in Shiba Inu köpeği aldı ve bu, kripto para biriminin piyasa değerinde bir artışa yardımcı oldu.

Musk, Twitter'ın tweet okuma limitlerini ne zaman açıkladı?

Musk, Twitter'ın tweet okuma limitlerini temmuz 2023 başlarında duyurdu.

X.com, artık nereye yönlendiriliyor?

X.com artık Twitter'ın web sitesine yönlendiriliyor.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu