Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Linkedin En İyi Paylaşım Saatleri ve Günleri Nelerdir?

Doğru zamanda paylaşım yapmak, içeriğinizin erken ivme kazanmasına ve uzun vadede daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir ama bir gönderinin […]

Doğru zamanda paylaşım yapmak, içeriğinizin erken ivme kazanmasına ve uzun vadede daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir ama bir gönderinin görüldüğünden emin olmak için LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman tam olarak ne zamandır? Peki ya en iyi etkileşimi almak için haftanın en iyi günü?

Her kitle benzersizdir, bu nedenle cevap her marka için değişecektir. Bununla birlikte, bazı zamanlar evrensel olarak diğerlerinden daha iyi çalışıyor gibi görünüyor.

LinkedIn’de gönderi yayınlamak için genel olarak en iyi zamanlar ve markanız için doğru zamanı nasıl keşfedebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Linkedin En İyi Paylaşım Saatleri 2024

Araştırmamıza göre, LinkedIn’de paylaşım yapmak için genel olarak en iyi zaman Salı ve Çarşamba günleri sabah 9:00’dur.

Hafta sonları genellikle LinkedIn’de paylaşım yapmak için haftanın en kötü günleridir. Etkileşimin düşük olması, insanların LinkedIn’i işle ilgili bir Sosyal Medya platformu ve izin günlerinde kaçınılması gereken bir şey olarak görmesinden kaynaklanıyor olabilir. En çok beğeni hangi saatlerde?

LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman dilimi:

#GünSaat
1Pazartesi11:00
2Salı6:00-8:00
3Çarşamba12:00
4Perşembe14:00
5Cuma8:00
6Cumartesi4:00-5:00
7Pazar6:00

1. Pazartesi günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi saat kaçtır?

Pazartesi günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman saat 11:00’dir. İnsanların Pazartesi gününe iş görevleriyle güçlü bir şekilde başlaması ve ardından kuşluk vakti ile öğle yemeği arasında çevrimiçi ağ oluşturmaya geçmesi muhtemel görünüyor.

2. Salı günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Salı günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman sabah 6:00-8:00 arasıdır. Bu aralık en yüksek etkileşimi sağlama eğilimindedir.

3. Çarşamba günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Çarşamba günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman öğlen 12:00’dir. Öğle yemeği araları LinkedIn’deki hedef kitlenize ulaşmak için harika bir zamandır.

4. Perşembe günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Perşembe günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman öğleden sonra 14:00’dir. Haftanın diğer günlerinin aksine, Perşembe günü en yüksek etkileşim öğleden sonra erken saatlerde görülür.

5. Cuma günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Cuma günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman sabah 8:00’dir. İnsanlar LinkedIn’i günün erken saatlerinde kontrol ettiğinden, mesai saatlerinden önce gönderi yapmak en iyi etkileşimi sağlar.

6. Cumartesi günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Cumartesi günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en uygun zaman sabah 4:00-5:00 arasıdır. Erken paylaşım yapmak, markaların hafta sonu planlarına başlamadan önce uygulamayı kontrol eden LinkedIn kullanıcılarının dikkatini çekmesine yardımcı olur.

7. Pazar günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman saat kaçtır?

Pazar günü LinkedIn’de paylaşım yapmak için en iyi zaman sabah 6:00’dır. Hafta sonları iş saatleri kadar etkileşim almasa da, hem Cumartesi hem de Pazar günleri sabahın erken saatleri en iyi seçeneğinizdir.

LinkedIn İçin Doğru Paylaşım Zamanı Nasıl Belirlenir?

Ne yazık ki, her zaman yüksek erişim ve etkileşimi garanti eden evrensel en iyi zaman veya en iyi gün yoktur. Bunun nedeni, her markanın kitlesinin farklı olmasıdır – farklı saat dilimlerinde bulunan, gün içinde belirli saatlerde işle meşgul olan (ve sosyal medyada aktif olmayan) vb.

Bununla birlikte, herkes için işe yarayan bazı en iyi uygulamalar vardır. Çoğu sosyal medya algoritması gibi LinkedIn’in öneri sistemi de güncelliğe öncelik verir. Bu nedenle hedef kitleniz çevrimiçi olduğunda paylaşım yapmak başlangıç için harika bir noktadır. Analitik verilerinizi incelemek, takipçilerinizin etkinlik kalıplarını daha da daraltmanıza yardımcı olacaktır.

Gönderi paylaşmak için en uygun zamanı ararken hedeflerinizi de aklınızda tutmalısınız. Marka bilinirliği mi oluşturmaya çalışıyorsunuz? Sitenize trafik çekmek mi? Potansiyel müşteri mi elde etmek istiyorsunuz? Hedef kitleniz Pazartesi sabahı platformda gezinirken ilham verici bir gönderiyle etkileşime geçebilir, ancak bir satış konuşmasını yalnızca haftanın (ve günün) ilerleyen saatlerinde, en üretken oldukları zamanda açabilir. Hedeflerinizi anlamak, LinkedIn içeriğinizin her parçasını doğru zamanda kapıdan çıkararak başarıya ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Diğer sosyal medya platformlarındaki en iyi paylaşım saatlerini de merak ediyorsanız:

Geceleri LinkedIn'de paylaşım yapmak kötü mü?

Kötü güçlü bir kelime olsa da, LinkedIn'de geceleri paylaşım yapmanın işletmenize herhangi bir fayda sağlaması pek olası değildir. LinkedIn'in kullanıcı tabanı büyük ölçüde profesyonellerden ve işletmelerden oluştuğu için, en yüksek etkileşimi geleneksel çalışma saatlerinde alacaksınız.

LinkedIn'de paylaşım yapmak için en kötü zaman nedir?

HubSpot'a göre, LinkedIn'de paylaşım yapmak için en kötü zaman akşam 5'ten sonrasıdır. LinkedIn büyük ölçüde işletmeler ve profesyoneller tarafından kullanıldığından, bu kişilerin işlerini bitirdikten sonra oturumu kapatma eğiliminde olmaları mantıklıdır. Bu nedenle LinkedIn gönderilerinin %95'i geleneksel mesai saatlerinden sonra yayınlandığında etkileşimde düşüş gösteriyor. Ayrıca, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri de LinkedIn'de paylaşım yapmak için kötü günlerdir. İşletmeniz spor, yiyecek ve içecek gibi bir hafta sonu endüstrisinin parçasıysa, hafta sonları gönderi paylaştığınızda bazı başarılar elde edebilirsiniz.

Pazartesi LinkedIn'de paylaşım yapmak için kötü bir zaman mı?

Tek kelimeyle, evet. Ancak LinkedIn'de paylaşım yapmak için en iyi zamanlar hedef kitlenize bağlıdır. Pazartesi, diğer hafta içi günlere kıyasla daha az etkileşim alsa da hafta sonlarına göre daha iyi etkileşim alır. LinkedIn'in profesyoneller ve işletmeler için bir platform olduğunu unutmayın - iş dünyasında pazartesi günleri inanılmaz derecede yoğun olma eğilimindedir ve bu da insanların platformda geçirmesi gereken süreyi sınırlar.

LinkedIn'de her gün paylaşım yapmalı mıyım?

Gönderileriniz için en iyi etkileşimi elde etmek istiyorsanız LinkedIn'de her hafta en fazla beş kez gönderi paylaşmalısınız. Ancak bu, sırf içerik yayınlamak için içerik yayınlamanız gerektiği anlamına gelmez. Nişinize, kitlenize, sektörünüze ve paylaştığınız içeriğin türüne bağlı olarak, paylaşımlarınızı haftada iki-beş kez ile sınırlandırmak ve içeriği yüksek kaliteli ve özenli tutmak en iyisidir.

LinkedIn'de gönderi sınırı var mı?

Sınır yoktur fakat her ay 20 kereden fazla paylaşım yaparsanız, LinkedIn'in algoritması aleyhinize çalışabilir. Bunun nedeni, LinkedIn'in haber kaynağının günde birden fazla gönderi yapan kullanıcılar tarafından doldurulmak yerine geniş bir kullanıcı yelpazesinden gelen gönderileri içermesini istemesidir. Birçok LinkedIn pazarlamacısı, her gün birden fazla gönderi paylaştıklarında, gönderilerden birinin o kadar sevilmediğini fark ediyor.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu