Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız? 2023 Taktikler

Yakın zamanda belli bir kişinin gönderilerini artık Instagram akışınızda göremediğinizi fark ettiyseniz, muhtemelen bir süredir hiçbir şey paylaşmamış veya sizi […]

Yakın zamanda belli bir kişinin gönderilerini artık Instagram akışınızda göremediğinizi fark ettiyseniz, muhtemelen bir süredir hiçbir şey paylaşmamış veya sizi engellemiş olabilir.

Instagram, engellendiğiniz zaman size bildirim göndermez ve sizi engelleyen kişilerin kapsamlı bir listesine bakabileceğiniz bir liste de yoktur.

Buna rağmen, Instagram’da engellendiğinizden şüpheleniyorsanız, engellenip engellenmediğinizi öğrenmek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Hızlı ipucu: Engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin yanı sıra, Instagram’da sizi kimin takip etmeyi bıraktığını da öğrenebilirsiniz.

Sizi Engellemiş Olabilecek Hesabı Arayın

Sizi engellediğini düşündüğünüz hesabı uygulama içinde arayarak başlayın. Ekranın altındaki Ara simgesine dokunun. Ardından hesabın adını yazın.

  • Hesap gizliyse ve bulamıyorsanız muhtemelen engellenmişsinizdir.
  • Hesap herkese açıksa ve sayfalarını ziyaret ettiğinizde profil resmini, gönderi sayısını, takipçi sayısını veya takip sayısını göremiyorsanız ve fotoğraf ızgarası alanında “Henüz Gönderi Yok” yazıyorsa, engellenmişsiniz demektir.

Bu aramayı bir tarayıcıda da yapabilirsiniz. Instagram.com/username bağlantısını yazın (“kullanıcı adı” kelimesini Instagram tanıtıcısıyla değiştirerek).

Öneri: Eğer kullanıcı adınız ile bulunmak istemiyorsanız kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

instagram engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

“Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor” yazan bir sayfa görürseniz, ya kişi hesabı silmiştir ya da muhtemelen blocklanmışsınızdır.

Instagram kullanıcıları da biraz daha kibar olabilir. Birisi sizi takipçilerinden çıkarabilir – bu, onların gönderilerini görmeyeceğiniz anlamına gelir, ancak teknik olarak engellenmezsiniz.

Ayrıca sizi sessize almış olabilirler; yine engellenmiyorsunuz, ancak içeriğinizi akışlarında görmeyecekler ve sizinle etkileşim kurmak için daha az nedenleri olacak.

Yorumlardan Kontrol Etmek İçin Kendi Gönderilerinizi Kontrol Edin

Kişi sizin gönderilerinizden herhangi birine önceden yorum yaptıysa profiline gitmek için Kullanıcı Adına dokunun. Bu sizi onların profiline götürürse ancak herhangi bir ayrıntı göremezseniz veya “Üzgünüz, bu sayfa kullanılamıyor” yazan bir sayfa görürseniz, yine muhtemelen engellenmişsinizdir.

Hızlı ipucu: Diğer kişinin gönderilerine yorum yapamıyorsanız, bu engellendiğiniz anlamına gelmez. Bunun yerine, bu gönderi için yorumları devre dışı bıraktıkları anlamına gelebilir.

Kişiyle Doğrudan Mesajlarınızı Kontrol Edin

Tıpkı yorumlarda olduğu gibi, diğer kişi tarafından engellendiyseniz, Instagram, direkt mesaj kutusunda gönderdiğiniz ve size gönderilen mesajları silmez. Aslında, teslim edilmeyecek olsalar bile yeni mesajlar gönderebilirsiniz.

Profil sayfalarına gitmek için Profili Görüntüle’ye dokunun.

Sayfalarında hiç gönderi yoksa ve Kullanıcı bulunamadı yazan kısa bir mesaj görürseniz, bu muhtemelen engellenmiş olduğunuz anlamına gelir; ancak bu, kişinin hesabını sildiğinin de bir işareti olabilir.

instagram engellendiğinizi nasıl anlarsınız?

Kişiyle sohbet geçmişinizi göremiyorsanız, bunun her zaman engellendiğinizin bir işareti olmadığını da belirtmekte fayda var. Geçmişte Instagram, mesajların silindiği bir hata yaşadı. Bunu görürseniz, sohbetlerinizi etkileyen benzer bir yazılım hatası olabilir.

Bir Arkadaşınıza Hesabı Kontrol Etmesini Rica Edin

Engellenip engellenmediğinizi görmek için son bir yönteminiz var: Bir arkadaşınıza, kişinin hesabını hâlâ görüp göremediğini sorun.

Onlar da hesaba ulaşamıyorsa, burada hala bir umut ışığı var: Engellenmemiş olabilirsiniz. Bunun yerine kişi, örneğin hesabını silmiş veya geçici olarak devre dışı bırakmış olabilir.

Yukarıdaki tüm adımlar başarısız olursa, Sosyal Medya görgü kurallarına uymalısınız. Kişi muhtemelen sizinle iletişim kurmak istemiyor, bu nedenle o kişinin mahremiyetine saygı gösterin ve onlarla iletişim kurmaya veya engeli aşmaya çalışmayın.

Birisi Sizi Instagram’da Engellediğinde Ne Olur?

Instagram, fotoğraf ve video gönderilerindeki tüm beğenilerinizi ve yorumlarınızı kaldıracaktır. Ayrıca onları gönderilerde ve yorumlarda etiketleyemeyecek veya onlardan bahsedemeyeceksiniz.

Mesajlaşma söz konusu olduğunda, aşağıdakiler gerçekleşir:

  • Önceki doğrudan mesajlarınız, kişinin gelen kutusunda olmaya devam edecek, ancak size tekrar mesaj gönderemeyecek.
  • Kişi, her ikinizin de parçası olduğunuz grup mesajlarında gönderdiğiniz her şeyi görmeye devam edecek – ancak Instagram, sizi engellediklerinde söz konusu gruptan ayrılma seçeneği sunacak.
  • Onlara gönderdiğiniz hiçbir mesaj teslim edilmeyecek — daha sonra engelinizi kaldırıp kaldırmamaları önemli değil.

Canlı Yayına Geçerlerse veya bir oda oluştururlarsa, ona katılamazsınız.

Instagram'da birini engellediğimde, bu kişi engelini kaldırdığımı nasıl anlar?

Birini engelleyip daha sonra engelini kaldırırsanız, o kişi bunu genellikle size özel içerik göndererek veya sizi etiketleyerek veya yorum yaparak anlar. Engeli kaldırdığınızda, paylaşımlarınızı, yorumlarınızı ve etiketlemelerinizi görebilecektir.

Engellediğim kişinin profiline nasıl erişebilirim?

Birini engellediyseniz, engellediğiniz kişinin profilini göremezsiniz. Engeli kaldırana kadar o kişinin profilini ziyaret edemezsiniz.

Birini engellediğimde, engellenen kişi bunu bilebilir mi?

Hayır, Instagram engellenen kişiye bir bildirim göndermez ve engelleyen kişilerin listesini de göremezsiniz. Engellenen kişi, sizin profilinizi ziyaret ettiğinde veya etkileşim kurmaya çalıştığında sadece sınırlamalarla karşılaşır.

Birisi beni Instagram'da engellediğinde, yorumlarını görebilir miyim?

Hayır, birini engellediğinizde, o kişinin yorumlarını göremezsiniz. Engellenen kişinin yorumları ve etiketlemeleri sizin için gizlenir.

Birini Instagram'da engellediğimde, o kişi benim paylaşımlarımı görebilir mi?

Hayır, birini engellediğinizde, o kişi sizin paylaşımlarınızı göremez. Engellenen kişi, profilinizdeki fotoğraf ve videolarınızı, hikayelerinizi veya gönderilerinizi göremez.

Birisini engellediğimde, eski mesajlarımız silinir mi?

Hayır, eski mesajlarınız engellediğiniz kişinin gelen kutusunda kalmaya devam eder. Ancak, engellediğiniz kişi size yeni mesaj gönderemez ve mesajlarınızı teslim alamaz.

Engellediğim kişiler, hikayelerimi ve canlı yayınlarımı görebilir mi?

Hayır, birini engellediğinizde, o kişi hikayelerinizi veya canlı yayınlarınızı göremez. Sizinle etkileşim kuramaz veya bu içeriklere erişemez.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu