Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram’da Birinin Engeli Nasıl Kaldırılır? 2023

Instagram, arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraf paylaşmak için harika bir yerdir. Ancak kendinizi taciz veya dalga geçmenin hedefi olarak  bulursanız, engelleme […]

Instagram, arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraf paylaşmak için harika bir yerdir. Ancak kendinizi taciz veya dalga geçmenin hedefi olarak  bulursanız, engelleme özelliği kullanışlı ve ihtiyaç olabilir.

Instagram, kullanıcılara engellendiklerine veya engellerinin kaldırıldığına dair herhangi bir bildirim vermez fakat engellendiğinizi bulmanızı sağlayan yöntemler vardır tabi ki…

Bir kullanıcıyı engellediğinizde onun mesaj atmasını, sizi takip etmesini ve gönderilerinizi veya hikayelerinizi görmesini yasaklamış olursunuz.

Birini engellemek için profil sayfasına gitmeniz, adının sağındaki üç noktaya dokunmanız veya tıklamanız ve Engelle’yi seçmeniz gerekir.

Bununla birlikte, fikrinizi değiştirirseniz, Instagram’da birinin engellemesini kaldırmak da aynı derecede kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürer.

Engellenen kullanıcılar listenizi Ayarlar ve Gizlilik bölümünde görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’da Birinin Engeli Nasıl Kaldırılır? 

Instagram uygulamasında Ayarlar veya kullanıcının profili aracılığıyla birinin engellemesini kaldırabilirsiniz.

Ayarlardan: 

1. iPhone veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2. Instagram ana sayfasından sağ alt köşedeki profil simgenize dokunun.

3. Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgi simgesine dokunun. Açılır menünün üst kısmında, dişli şeklindeki bir simgenin yanında bulunan Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.

instagram engel nasıl kaldırılır?

4. İçeriklerini kimler görebilir? bölümünde Engellenenler’e dokunun.

instagram engel nasıl kaldırılır?

5. Engellenen Hesaplar sayfasında, engellemeyi kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanındaki mavi Engellemeyi Kaldır düğmesine dokunun.

instagram engel nasıl kaldırılır?

8. Açılır pencerede de Engellemeyi kaldır öğesini seçin.

Bu, kullanıcının bir kez daha profilinizi görüntülemesine, hesabınızı takip etmesine, size mesaj göndermesine ve profiliniz herkese açıksa gönderilerinizi beğenmesine olanak tanır. Yakın zamanda engelini kaldırdığınız birini takip etmek istiyorsanız, onu tekrar takip etmeniz gerekir.

instagram engel nasıl kaldırılır?

Profillerinden: 

1. iPhone veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının hesabını arayarak, takipçiler listenizde gezinerek veya zaman çizelgenizde görünen bir hesabın adına dokunarak profiline gidin.

3. Profillerinin üst kısmında, adlarının ve biyografilerinin altında bulunan mavi Engellemeyi kaldır düğmesine dokunun.

instagram engel nasıl kaldırılır?

4. Onaylamak için açılır pencerede Engellemeyi Kaldır’ı tekrar seçin. Yakın zamanda engelini kaldırdığınız birini takip etmek istiyorsanız, onu tekrar takip etmeniz gerekir.

instagram engel nasıl kaldırılır?

Instagram'da birini engellediğimde, kişi bu durumu nasıl anlar?

Engellediğiniz bir kişiye herhangi bir bildirim gönderilmez. Ancak engellediğiniz kişi, size yönelik mesajlar atamaz, sizi takip edemez ve gönderilerinizi veya hikayelerinizi göremez.

Engellediğim kişi beni hâlâ takip edebilir mi?

Hayır, birini engellediğinizde, engellediğiniz kişi sizi takip edemez. Sizi takip etmeyi durdurur ve profilinizi göremez.

Engellediğim bir kullanıcıya mesaj atabilir miyim?

Hayır, birini engellediğinizde o kişiye mesaj atmanız mümkün olmaz. Engellediğiniz kişi size mesaj gönderemez ve sizinle iletişim kuramaz. Engeli kaldırmanız gerekir.

Birini engellediğimde, engelli kullanıcılarımı nasıl görebilirim?

Engellediğiniz kullanıcıları görmek için Instagram ayarlarına gidin. Ayarlarda Gizlilik bölümüne girin ve orada Engellenen Hesaplar bölümünü bulacaksınız. Bu bölümde engellediğiniz kullanıcılarınızı liste halinde görebilirsiniz.

Engellediğim birini tekrar takip etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Engeli kaldırdığınız birini takip etmek istiyorsanız, onu tekrar takip etmeniz gerekmektedir. Profilini ziyaret edin ve 'Takip Et' düğmesine dokunarak veya tıklayarak onu takip edebilirsiniz.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu