Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir? Yeni Güncelleme

Instagram artık kısa videoları paylaşmak için en popüler platformlardan biri haline geldi, yani Reels. Meta’nın sahip olduğu uygulamanın dünya genelinde […]

Instagram artık kısa videoları paylaşmak için en popüler platformlardan biri haline geldi, yani Reels.

Meta’nın sahip olduğu uygulamanın dünya genelinde aylık yaklaşık 2,35 milyar aktif kullanıcısı var. Yalnızca Hindistan’da milyonlarca içerik oluşturucunun her gün toplam ortalama altı milyon Reels yayınladığı bildiriliyor.

Instagram baş yöneticisi Adam Mosseri, bir yayın kanalındaki son mesajında “ABD’deki Instagram kullanıcılarının artık Reels’i uygulamadan film rulolarına doğrudan indirebileceklerini” duyurdu.

Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Reels video seçeneğinin muazzam popülaritesine rağmen Instagram bugüne kadar kullanıcılara Reels indirme seçeneği sunmamıştı.

Ancak artık Instagram, kullanıcıların Reels’i herkese açık hesaplardan indirmesine izin verecek yeni bir özelliği nihayet kullanıma sunuyor.

Instagram’ın baş yöneticisi Adam Mosseri, yakın zamanda yaptığı bir yayında ABD merkezli Instagram kullanıcılarının artık başkaları tarafından yayınlanan Reels’i indirebileceklerini ve onları film rulolarına kaydedebileceklerini duyurdu.

Kaydedilen bu Reelsler, uygulamanın dışında da paylaşılabilme özgürlüğü ile sunuluyor.

Mosseri ayrıca, kullanıcıların Reels’i yalnızca indirmeye uygun olan, herkese açık hesaplardan indirebileceklerini belirtti.

İçerik oluşturuculara daha fazla kontrol sağlamak için Instagram farklı opsiyonlar sunacak: Reels indirme özelliğini devre dışı bırakma seçeneği.

Bu sayede Reels’lerinin takipçileri veya başkaları tarafından indirilmesini istemeyen kişiler bu özelliği engelleyebilir.

Reels indirmek için kullanıcıların indirmek istedikleri Reels’i açmaları > Paylaş simgesine dokunmaları > İndirme seçeneğini seçmeleri gerekir.

ABD’de, herkese açık hesaplar tarafından paylaşılan Reels film rulonuza indirme özelliğini kullanıma sunuyoruz. Sevdiğiniz bir Reels Paylaş simgesine dokunmanız ve İndir’i seçmeniz yeterli. Bahsetmeye değer, özel hesaplar tarafından paylaşılan Reels indirilemez. İndirilen ve herkese açık hesaplar, Hesap Ayarları’ndan kişilerin Reelslerini indirme özelliğini kapatabilir” mesajını Instagram yayın kanalında okudu.

İndirilen Reels Videolarda Instagram Filigranı Olacak

Mosseri, indirilen Reels’de filigran olup olmayacağını belirtmedi ancak paylaştığı resim, TikTok’un indirilen videolara eklediğine benzer bir Instagram logosu ve hesap adı içereceğini gösteriyor.

Reels indirme özelliği şu anda yalnızca ABD’de mevcut olsa da, Hindistan’dan diğer tüm ülkelere dek, dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu arada, Amerika dışındaki tüm kullanıcılar! Reels indirme özelliği gelmeden de hala Reels indirebilirsiniz. Size birkaç reels indirme yöntemi sunalım aşağıda.

Instagram Reels İndirme Yöntemleri

Birden fazla instagram reels indirme yöntemi vardır. Bu yöntemleri sizlere aşağıda sıraladık:

İndir Butonuna Basarak Reels İndirin

Bu indirme yöntemi haziran 2023 itibari ile henüz ABD merkezli kullanıcılar için geçerlidir fakat hesabınıza bu özelliğin tanımlanıp tanımlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

1. Instagram’ı açın ve kaydetmek istediğiniz Reels’e gidin.

2. Paylaş simgesine dokunun.

3. İndirme seçeneğine tıklayın.

instagram reels indirme telefona

Hikaye ile Reels Kaydedin

1. Instagram’ı açın ve kaydetmek istediğiniz Reels’e gidin.

2. Paylaş simgesine dokunun.

instagram reels nasıl indirilir

3. “Hikayeye ekle”yi seçin.

instagram reels nasıl indirilir

4. Hikayenizin düzenine uyması için Reelsi yakınlaştırın.

5. Üç nokta düğmesine dokunun ve “Kaydet”i seçin.

instagram reels nasıl indirilir

Reels, telefonunuzun galerisine/ film rulosuna kaydedilecektir.

Üçünçü Taraf Uygulamalar Kullanın

1. Instagram’ı açın ve kaydetmek istediğiniz Reels’e gidin.

2. Paylaş simgesine dokunun.

3. Bağlantı linkini kopyalayın ve üçüncü taraf Reels indirme uygulamasına yapıştırın.

Bizim özel olarak önerdiğimiz bir uygulama adı yoktur.

Instagram Reels nedir?

Instagram Reels, kullanıcıların 15 ila 60 saniye arasında değişen kısa videolar oluşturup paylaşmasını sağlayan bir özelliktir.

Reels'i nereden indirebilirim?

ABD merkezli kullanıcı isen Reels'i Instagram uygulaması üzerinden direkt indirebilirsiniz.

Reels videolarını indirme özelliği hangi ülkelerde mevcut?

Şu anda Reels videolarını indirme özelliği yalnızca ABD'deki kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak ileride dünya genelinde kullanıma sunulması beklenmektedir.

Reels indirildiğinde üzerinde Instagram filigranı bulunacak mı?

Instagram Reels'in indirildiğinde üzerinde bir filigran bulunup bulunmayacağı henüz net değildir, ancak benzer platformlarda olduğu gibi Instagram logosu ve hesap adı içerebilir.

Reels indirme özelliği devre dışı bırakılabilir mi?

Evet, Instagram kullanıcılarına Reels indirme özelliğini devre dışı bırakma seçeneği sunmaktadır. Böylece, videolarınızın indirilmesini istemediğiniz durumlarda bu seçeneği kullanabilirsiniz.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu