Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

WhatsApp Sohbet Kilidi: Gizlilikte Yeni Bir Adım! (Video)

Teknoloji sayesinde her gün yeni bir güncelleme, gelişme haberi alıyoruz. Bugün yeni ve heyecan verici haber Whatsapp mesajlaşma uygulamasından geldi. […]

Teknoloji sayesinde her gün yeni bir güncelleme, gelişme haberi alıyoruz. Bugün yeni ve heyecan verici haber Whatsapp mesajlaşma uygulamasından geldi.

Mesajların gizliliği ve korunması adına her gün çalışmalar gerçekleştiren ve adımlar atan Whatsapp’ın sunmaya hazırlanığı ve tanıtımını yaptığı yeni özelliği “Sohbet Kilidi”.

Whatsapp her ne kadar tartışmalara açık bir uygulama olsa da…WhatsApp’ın dünya çapında 2 milyar aktif kullanıcısı var.

Gizli Sohbetler için WhatsApp Sohbet Kilidi Nasıl Çalışır?

WhatsApp, gizlilik ve güvenlik konularında yeni bir adım atarak kullanıcılarına “Sohbet Kilidi” özelliğini sunuyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların gizli sohbetlerini gerçekten gizli tutmalarını sağlıyor. Artık WhatsApp kullanıcıları, özel ve hassas bilgiler içeren sohbetlerini daha da koruyabilecekler.

Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların belirli bir şifre veya parmak izi ile sohbetlerini kilitlemelerine olanak tanıyor. Böylece, telefonunuza erişimi olan herhangi biri gizli sohbetlere erişemeyecek.

Bu özellik, kullanıcıların özel konuşmalarını, finansal bilgilerini veya diğer hassas bilgilerini ek bir güvenlik katmanıyla koruma altına alıyor.

Sohbet Kilidi özelliği kullanıma sunulurken, WhatsApp kullanıcılarına bir tanıtım videosu da sunuldu. Bu video, özelliğin nasıl çalıştığını ve nasıl etkinleştirileceğini gösteriyor.

Videoda, kullanıcıların sohbet ayarlarında Sohbet Kilidi’ni etkinleştirebilecekleri ve ardından bir şifre veya parmak izi seçebilecekleri gösteriliyor. Ayrıca, özelliği istedikleri zaman devre dışı bırakma seçeneği de sunuluyor.

WhatsApp’ın Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların gizlilik endişelerini gidermeyi amaçlıyor. Artan dijital tehditler ve veri ihlalleriyle birlikte, kullanıcılar daha fazla güvenlik önlemi almak istiyorlar.

Bu yeni özellik, WhatsApp’ın kullanıcılarına daha güvende hissettirmek için attığı önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

Gizlilik, güvenlik ve kullanıcı deneyimi konularında sürekli olarak gelişen WhatsApp, Sohbet Kilidi gibi yeni özellikleriyle kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Kullanıcılar, bu özelliği etkinleştirerek gizliliklerini daha iyi koruyabilecekleri için WhatsApp’ın bu güncellemesinden memnuniyet duyacaklar.

Whatsapp Blog’da haber şu şekilde duyuruldu;

Mesajlarınızın gizliliğini ve güvenliğini korumanıza yardımcı olacak yeni yollar bulmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün, en samimi sohbetlerinizin gizliliğini korumak için fazladan bir güvenlik katmanı eklemenize olanak tanıyan Sohbet Kilidi adını verdiğimiz yeni bir özelliği kullanımınıza sunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bir sohbeti kilitlemek, bu yazışmayı gelen kutusundan çıkarır ve yalnızca cihazınızın parolasıyla veya parmak izi gibi biyometrik bilgilerle erişilebilen, kendine özel bir klasörün içine yerleştirir. Ayrıca bu sohbetin içeriğini bildirimlerde de otomatik olarak gizler.

Bu özelliğin, bazen telefonlarını ailelerinden biriyle paylaşması gereken kişiler veya telefonunuz başka birisinin elindeyken çok özel bir mesajın geldiği zamanlar için son derece kullanışlı olacağını düşünüyoruz. Bir sohbeti kilitlemek istediğinizde, bire bir sohbetin veya grubun adına dokunup kilitleme seçeneğini açmanız yeterli olacak. Bu sohbetlerin kilidini açmak istediğinizde ise gelen kutunuzu yavaşça aşağı çekin ve telefon parolanızı veya biyometrik bilginizi girin.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca ikincil cihazlar için kilitleme ve sohbetlerinize özel parola oluşturarak telefon şifrenizden farklı bir şifre kullanma gibi yeni özellikler ekleyerek Sohbet Kilidi’ni geliştirmeye devam edeceğiz.”

Sohbet kilidi özelliğinin nasıl çalışacağını whatsapp’ın resmi tanıtım videosundan da sayfasından izleyebilirsiniz:

Sohbet Kilidi nedir?

Sohbet Kilidi, WhatsApp'ın geliştirdiği bir özelliktir ve kullanıcılara gizli sohbetlerini ek bir güvenlik katmanıyla koruma imkanı sağlar.

Sohbet Kilidi özelliği nasıl çalışır?

Kullanıcılar, Sohbet Kilidi özelliğini etkinleştirerek belirli bir şifre veya parmak izi kullanarak sohbetlerini kilitleyebilirler. Böylece, telefonlarına erişimi olan kişiler bile kilitleme şifresini veya parmak izini bilmedikçe gizli sohbetlere erişemezler. Sohbet Kilidi nasıl etkinleştirilir?

Sohbet Kilidi nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp'ın sohbet ayarlarında, Sohbet Kilidi'ni etkinleştirebilirsiniz. Ayarlarda bu seçeneği bulabilir ve ardından bir şifre veya parmak izi seçebilirsiniz.

Sohbet Kilidi nasıl devre dışı bırakılır?

Sohbet Kilidi'ni devre dışı bırakmak istediğinizde, yine sohbet ayarlarında bu seçeneği bulabilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Sohbet Kilidi özelliği hangi tür sohbetleri kapsar?

Sohbet Kilidi özelliği, kullanıcıların gizli veya hassas bilgiler içeren tüm sohbetlerini kapsar.

Sohbet Kilidi etkinleştirildiğinde ne olur?

Bir sohbet kilitleyerek, o sohbeti gelen kutusundan çıkarır ve yalnızca şifre veya biyometrik bilgilerle erişilebilen özel bir klasörde saklar. Ayrıca, bu kilidin açık olduğu durumlarda bildirimlerde içeriği gizler.

Sohbet Kilidi özelliği hangi durumlarda kullanışlıdır?

Telefonu başkalarıyla paylaşan veya telefonun başka bir kişinin elindeyken özel bir mesaj alan kişiler için Sohbet Kilidi özelliği son derece kullanışlıdır.

Sohbet Kilidi kullanmanın avantajları nelerdir?

Sohbet Kilidi, kullanıcıların gizli konuşmalarını, finansal bilgilerini veya diğer hassas bilgilerini daha yüksek bir güvenlik seviyesiyle koruma altına alır.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu