Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

2023’te Sosyal Medya Reklamcılığı: Maliyetler, İpuçları, Kanallar

2023’te Sosyal Medya reklamcılığına yönelik eksiksiz rehberi ile karşınızdayız. Sosyal medya, dijital pazarlamanın temel kanallarından biridir, ancak onu arama motorları […]

2023’te Sosyal Medya reklamcılığına yönelik eksiksiz rehberi ile karşınızdayız.

Sosyal medya, dijital pazarlamanın temel kanallarından biridir, ancak onu arama motorları ve e-mail gibi diğer alanlardan farklı kılan, içinde çok sayıda platforma sahip olmasıdır. Rekabet Bing’e karşı Google tarzında değil. Her platformun, reklam için olgunlaşmış büyük kitleleri vardır.

sosyal medya reklamcılığı özet bilgileri

Başka bir deyişle, sosyal medya reklamcılığı kendi başına bir canavardır. Ancak bir kez evcilleştirilip kontrol altına alındığında, işletmenizin hedeflerini aşmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Sosyal medya reklamcılığına başlamak ve başarılı olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı, işinizi birçok kanaldan herhangi birinde tanıtmak için ücretli medyayı kullandığınız bir tür sosyal medya pazarlamasıdır. Bu medya gelirleri ve reklamları birçok formatta resimlerden videolara ve sürükleyici deneyimlere kadar bir dizi kreatifi destekler.

Aynı zamanda paid social olarak da adlandırılır. Oysa sosyal anahtar kelimeleri ve terimleri hedeflediğiniz ücretli arama opsiyonu ile kitleleri, ilgi alanlarını ve davranışları hedeflersiniz.

Sosyal medya reklamları da genellikle daha görsel ağırlıklı, markalı odaklı ve platforma özgüdür – o kadar ki bazen reklam olarak tanımlanmaları zor olabilir.

sosyal medya reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığının Faydaları

Herhangi bir tıklama başına maliyet (PPC) stratejisinde olduğu gibi, sosyal medya reklamcılığının işletmeler için birçok faydası vardır. İşte sosyal medyada reklam vermenin bazı karları:

Uygun maliyetli: Tıklama başına maliyet (PPC) genel olarak ortalama %200 yatırım getirisi sağlar. Ayrıca, sponsorlu reklam içeriği rakiplerinizin hedef kitlesini aramada hedeflemeye göre daha düşük maliyetli bir alternatiftir.

Marka bilinirliği: Sosyal medya ağları yalnızca geniş olmakla kalmaz, aynı zamanda görsel reklamlar, onları markanıza ve tarzınıza göre özelleştirmenize olanak tanır.

Etkileşim: Kullanıcılar, reklam tıklamalarına ek olarak, beğenerek, paylaşarak ve yorum yaparak sosyal medya reklamlarıyla etkileşim kurabilir.

Formatlar: Yukarıda bahsedildiği gibi, sosyal medya reklamları çok çeşitli formatları ve medya türlerini destekler.

Hedefleme: Kullanıcılar platformlarda kendileri hakkında detaylı bilgiler paylaştığından, sosyal medya reklamları ayrıntılı hedeflemeye olanak tanır.

Rahatsız edici değil: Çoğunlukla, sosyal medya reklamlarını platformlardaki organik gönderilerden ayırt etmek genellikle zordur, bu da onları hedef kitlenize ulaşmak için daha az rahatsız edici bir yol haline getirir.

Sosyal Medya Reklam İstatistikleri

Size sosyal medya reklam pazarının ne kadar büyük olduğu hakkında bir fikir vermek için birkaç istatistiğe göz atalım:

 • Sosyal medya reklamları, dördüncü en büyük marka keşfi kaynağı ve çevrimiçi marka araştırması için en popüler ikinci kanaldır.
 • Sosyal medya reklamcılığı, dijital reklamlarda arama reklamcılığından sonra en büyük ikinci pazardır (2021’de 153 milyar dolar).
 • Google, küresel dijital reklam harcamalarının %28,6’sını kontrol ederken, Meta (Facebook) %23,7 ile çok geride değil.

En Popüler Sosyal Medya Reklam Kanalları Nelerdir?

Reklamcılık için en popüler sosyal medya platformları, şaşırtıcı bir şekilde organik pazarlama için olanlarla aynıdır. Bunlar şunları içerir:

 • Facebook
 • Youtube
 • Instagram
 • LinkedIn

Bunlar da popüler platformlardır:

 • TikTok
 • Twitter
 • Pinterest
 • Snapchat
 • Quora
 • Reddit

Bu yazının ilerleyen kısımlarında ilk sekiz platforma daha derin bir dalış yapacağım.

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Çalışır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, arama ağı reklamları temel olarak anahtar kelime hedeflemeye göre çalışırken, sosyal reklamlar kitle hedeflemeye dayalıdır.

Her platformun kendi özellikleri, ayarları ve biçimleri vardır, ancak bazı genel özellikleri paylaşırlar:

 • Açık artırma stili: Tıpkı Google Ads’ün çalışma şekli gibi, sosyal reklamlar da, bir algoritmanın reklam kalitesi, maksimum teklif ve geçmiş performans dahil olmak üzere bir dizi kritere göre yerleşimleri ve maliyetleri belirlediği açık artırma tarzı bir tıklama başına maliyettir (PPC).
 • Kampanya hedefleri: Çoğu platform için bir kampanya oluşturmanın ilk adımı bir hedef seçmektir. Genellikle dönüşüm hunisinin üstünü, ortasını ve altını temsil eden üç tane vardır:
 1. Erişim/farkındalık
 2. Olası satışlar/etkileşim
 3. Dönüşüm/satış
 • Hedefleme: Her platformdaki kullanıcıları demografi, ilgi alanları ve davranışlara göre hedefleyebilir, yeniden hedefleme ve benzer hedef kitleler oluşturabilirsiniz. Her platform farklıdır, ancak Facebook kitle hedefleme kılavuzu, genel bir kavrayış elde etmenize yardımcı olabilir.
 • Hesap yapısı: Adlandırma kuralları her platform için farklılık gösterse de, her platformda reklamları gruplar halinde düzenlemenizi ve ardından grupları kampanyalar halinde düzenlemenizi sağlayan bir hesap yapısı vardır.

facebook reklam yapısı

Sosyal Medya Reklamlarının Maliyeti Nedir?

Sosyal medya reklam maliyetiniz, kampanya hedefiniz, teklif stratejiniz, bütçeniz, kampanya optimizasyonunuz, sektörünüz ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacaktır.

Sosyal medya reklam maliyetleriyle birlikte göreceğiniz bazı tıklama başına maliyet (PPC) ölçümleri şunlardır :

 • Tıklama başına maliyet
 • 1000 gösterim başına maliyet
 • Dönüşüm başına maliyet/işlem başına maliyet/potansiyel müşteri başına maliyet
 • Video görüntüleme başına maliyet
 • Etkileşim başına maliyet (beğeniler, yorumlar vb.)
 • Uygulama yüklemesi başına maliyet
 • Takipçi başına maliyet

Aşağıdaki grafik, Statista’ya göre her bir platform için genel ortalama tıklama başına maliyeti ve ortalama bin gösterim başına maliyeti göstermektedir.

Ancak unutmayın, bunlar çoğunlukla size bir referans noktası vermek için kullanılır. Ödemeyi bekleyebileceğiniz tutar, sektöre ve hatta kampanya türüne göre büyük ölçüde değişir.

Örneğin, buradaki karşılaştırmalı değerlendirmelerimizde, sosyal medyadaki ev hizmetleri için ortalama tıklama başına maliyetin 1-2 ABD Doları arasında olduğunu, emlak için ise daha düşük, bir doların altında olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığına Nasıl Başlanır?

Herhangi bir pazarlama stratejisinin en zor kısmı aslında başlıyor. Ancak bu temel adımları kontrol edin ve bu adımı atmak için yeterli güvene sahip olmalısınız!

1. Hedef Kitlenizi Anlayın

Herhangi bir pazarlama stratejisinde olduğu gibi, hedef kitlenizi sağlam bir şekilde kavradığınızdan emin olmanız gerekir.

Neyin işe yarayacağına dair bir fikir edinmek için mevcut müşteri verilerinizi kullanın, biraz pazar araştırması yapın ve mevcut platformlardaki analitiklere bakın.

Bu daha sonra kimi, neyle ve ne zaman hedefleyeceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Ardından, reklamlarınızı yayınlamaya ve veri toplamaya başladığınızda, reklamlarınızı kimlerin gördüğüne ve reklamlarınızla etkileşime geçtiğine ilişkin daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

2. Başlamak İçin Bir Kanal Seçin

Kanallar arası bir pazarlama stratejisi önemlidir, ancak platformları iç içe geçirmeye başlamadan önce bu platformlara hakim olmanız gerekir. En iyi kanal hedef kitlenize bağlı olacaktır, ancak çoğu zaman Facebook iyi bir ilk adımdır.

3. Bazı Genel Hedefler Belirleyin

Sosyal medya reklamlarınızla ne elde etmek istiyorsunuz? Burada eski SMART hedeflerini belirlemenize gerek yok; gerçekten başlayana kadar belirli ölçümleri belirlemek zor olacak.

Birincil hedefinize (örneğin bilinirlik, olası satış yaratma, dönüşümler) dayalı olarak hangi kampanya hedefiyle başlayacağınız konusunda genellikle bir fikir edinebilirsiniz.

4. Kriterlere Bakın

Sosyal reklamlarınız için ne kadar ödeyeceğiniz sektörünüze, kitlenize, optimizasyon stratejinize ve daha fazlasına bağlı olacaktır, ancak bütçeleme için belirli bir düzeyde beklentiye sahip olabilmeniz için başlamadan önce genel bir referans noktası edinmek her zaman iyidir.

5. Kaynaklarınızı Kullanın

Sosyal medya reklamcılığı konusunda size yardımcı olabilecek pek çok ücretsiz kaynak var. Hepsini deneyebilirsiniz.

6. Sadece Başla

Sadece ayaklarınızı ıslatmak isteyen küçük bir işletmeyseniz, yapabileceğiniz en iyi şey, hemen başlamak ve oradan öğrenmektir.

Sosyal medya reklam platformlarının da öğrenilmesi biraz zaman alır, bu nedenle reklam vermeye ne kadar erken başlarsanız, platformun reklamlarınızı gerçekten optimize etmeye başlaması için ihtiyaç duyduğu verileri o kadar çabuk toplamaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklam İpuçları

Her platform için neyin en iyi şekilde çalışacağı değişir, ancak bu genel ipuçları, platformlar arasında başarıyı görmenize yardımcı olacaktır.

Organik Verilerinize Güvenin

Sosyal medyada reklam vermek istiyorsanız, büyük ihtimalle işleyen bir organik sosyal stratejiniz var. Durum buysa, ücretli stratejinizi şekillendirmek için organik performansınıza güvenin.

Zamanla, reklam verilerinizden bol miktarda kavram elde edeceksiniz, ancak o zamana kadar hedef kitlenizin en iyi segmentleri hakkında fikir edinmek için kitle kaynaklarına, en iyi performans gösteren gönderilere, düşük performanslı gönderilere ve etkileşim metriklerine bakın.

Bu kaynaklara dayanmak için her platformda veya herhangi bir sosyal medya raporlama aracında yerel analitiği kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Kullanın

En ilgi çekici yayınlarınızı kullanmanın yanı sıra, reklam kreatifiniz olarak kullanıcılar tarafından oluşturulan en yüksek performanslı içeriğe de göz atmak isteyeceksiniz.

Bunlar güvenilir, yatırım getirisi reklamlar oluşturmak için ilişkilendirilebilirliği incelemelerle birleştiren harika referans reklamları oluşturur.

Cep Telefonunu Aklınızda Bulundurun

Bu muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak yine de vurgulamaya değer: mobil cihazları aklınızda bulundurun. Çoğu sosyal medya platformuna çoğunlukla mobil üzerinden erişilir (bazıları yalnızca mobildir).

Elbette, reklamlarınızı mobil cihazlar için biçimlendirmek, resim özelliklerini takip ettiğinizde kendi kendine halleder. Ancak, tanıttığınız teklifleri düşünürken ve reklamlarınızı dağıtırken mobil bir zihniyete sahip olun.

Örneğin, hedef kitleniz şehirde yaşayan genç profesyonellerse, LinkedIn’de bir PDF kılavuzunun reklamını yapmak, platforma telefonlarından eriştikleri sabah işe gidiş saatlerinde anlamlı olmayabilir. Reklamı, masaüstlerinde görecekleri bir zamanda yayınlamak daha mantıklı olabilir.

A/B Testi

Neyin en iyi performansı gösterdiğini görmek için her zaman reklamlarınızın farklı sürümlerini deniyor olmalısınız. A/B Testi ile yalnızca bir değişkeni değiştirirsiniz; örneğin kopya veya görüntü veya aşağıdaki durumda, görüntü stili.

Birden Çok Kampanya Türü Kullanın

Daha önce de belirttiğim gibi, her ücretli sosyal platform, kampanyanız için aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok hedef sunar.

Bir kampanya için dönüşüm hunisinin en üstünde yer alan bir teklifle müşteri adayları oluşturmak isteyebilirsiniz. Başka bir kampanyada daha alt kısımda yer alan bir teklifle web sitesi ziyaretçilerini yeniden hedefleyebilirsiniz.

Bu nedenle birden çok kampanya oluşturun ve dönüşüm hunisinin tamamını kapsayan bir strateji oluşturmak için kullanabileceğiniz farklı hedefleri kullanın. Bu, her platformdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Arama ile Eşleştir

Yukarıda kanallar arası pazarlamaya biraz değindim. Sosyal medya reklamcılık stratejinizi öğrendikten sonra, arama ve sosyal reklamlarınızı birlikte nasıl kullanabileceğinize bakmaya başlayın.

Örneğin, Google Ads verilerinizden en iyi performans gösteren anahtar kelimeleri alıp Facebook reklam metninizde kullanabilir veya belirli bir Facebook kitlesini, bir arama ağı reklamı teklifiyle nasıl etkileşime geçtiklerine göre hedefleyebilirsiniz.

Reklam Öğenizin Eskimesine İzin Vermeyin

Sosyal medya beslemeleri son derece görsel olmakla kalmıyor, aynı zamanda sürekli yenileniyor. Reklam kreatifinizin güncel kalması diğer tüm platformlardan daha önemlidir.

En İyi Sosyal Medya Reklam Kanalları Listesi

Hangi kanalların stratejiniz için en iyi olabileceğine karar vermenize yardımcı olması için, her birinin dökümünü okuyun.

Facebook Reklamcılığı

Performans Özeti

Facebook’un reklam kitlesi büyüklüğü 2,11 milyar olup, toplam nüfusun %26,7’sine tekabül etmektedir. En büyük demografisi 25-34 ama 65+ yaş grubu için en büyük temsile sahip.

Facebook için ortalama tıklama başı maliyet 0,97 ABD doları (Twitter’dan sonra en düşük ikinci) ve ortalama bin gösterim başı maliyet 7,19 ABD dolarıdır.

facebook-reklam

Facebook reklam türleri

Nelerdir?

 • Resim
 • Video
 • Kaydırmalı içerik
 • Anında deneyim
 • Koleksiyon
 • Öne çıkarılan gönderiler
 • Facebook Mağazaları

Artılar ve eksiler

Facebook’ta bir reklam oluşturmak oldukça basit olsa da, bir reklam hesabı oluşturmak çok kafa karıştırıcı bir süreçtir.

Ayrıca, ücretli bir medya kanalı ne kadar etkili olursa, o kadar rekabetçi olur ve Facebook da bir istisna değildir. Bununla birlikte, Facebook dünyadaki en popüler sosyal medya platformudur ve tüm benzerleri arasında en eşit yaş dağılımına sahiptir.

iOS güncellemeleri ve gizlilik değişiklikleri belirli sınırlamalar oluştursa da, Facebook reklam hedeflemesi hala eşsizdir. Ayrıca, Dönüşümler API’sı aracılığıyla raporlama ve hedefleme bütünlüğünü korumanın yolları üzerinde çalışıyor.

Instagram Reklamcılığı

Performans Özeti

Instagram reklam izleyici büyüklüğü 1,48 milyar olup, nüfusun %18,70’ini oluşturmaktadır. En büyük demografisi 18-34 yaş aralığındadır. Instagram reklamları için ortalama tıklama başına maliyet 3,56 ABD doları ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 7,91 ABD dolarıdır.

Instagram reklam türleri 

Nelerdir?

 • Fotoğraf
 • Video
 • Kaydırmalı içerik
 • Koleksiyon
 • Reels
 • Hikayeler
 • Keşfet

instagram reklam

Artılar ve Eksiler

Instagram reklamları genellikle Facebook reklamlarından daha pahalı olsa da, Instagram’daki etkileşim de daha yüksektir.

Artı, tüketicilerin markaları takip etmek için kullandıkları en iyi sosyal medya platformudur, bu nedenle niyet daha yüksektir. Aynı zamanda e-ticaret işletmeleri için mükemmel bir reklam kanalıdır.

YouTube Reklamcılığı

Performans Özeti

YouTube reklam kitlesi, 2,56 milyar kişi ile tüm sosyal medya platformlarının en büyüğüdür. Bu, nüfusun %32,4’ü, en büyük yaş grubu 25-34.

YouTube reklamları için ortalama tıklama başına maliyet 3,21 ABD Doları ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 9,68 ABD Dolarıdır.

YouTube reklam türleri

Nelerdir?

 • Atlanabilir yayın içi reklamlar
 • Atlanamayan yayın içi reklamlar
 • Tampon reklamlar
 • Yayın dışı reklamlar
 • Masthead reklamlar
 • Yer paylaşımlı reklamlar

Artılar ve Eksiler

Video reklamlar genellikle en ilgi çekici ve etkili reklamlar olsa da, kullanıcıların dikkatsizce gezindiği ve videoları genellikle sessize alarak izlediği diğer sosyal medya platformlarında videonuzu kullanıcıların önüne çıkarmak zor olabilir.

Videonuz izleyicinizin beklentisi ise YouTube’da bir avantajınız var. Yine de, video reklamlar rahatsız edici olabilir ve video reklam içeriği oluşturmak genellikle yoğun kaynak gerektirir.

Ancak günün sonunda (veya daha doğrusu tüm gün), kullanıcılar günde en fazla 45 dakikayla bu platformda (TikTok ile bağlantılı) en çok zaman harcıyor; bu nedenle hedef kitlenize ulaşma şansınız yüksek.

LinkedIn Reklamcılığı

Performans Özeti

LinkedIn reklam kitlesi, nüfusun %10,3’ü olan 808,4 milyon kişidir. LinkedIn’deki en büyük Demografi 25-34 yaş, ortalama tıklama başına maliyet 5,26 ABD doları ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 6,59 ABD dolarıdır.

LinkedIn’in dört temel reklam türü

Nelerdir?

 • Sponsorlu İçerik
 • Sponsorlu Mesajlaşma (Sponsorlu InMail)
 • Metin Reklamlar
 • Dinamik reklamlar

…ama bunun seni aldatmasına izin verme. Formatlar arasında döngü, konuşma, takipçi, iş, müşteri adayı oluşturma formları, mesaj, metin ve video yer alır. Hesaplamalarınızı yapın ve bu…birçok reklam türü demektir.

Artılar ve Eksiler

LinkedIn, pahalı bir reklam platformu olmakla ünlüdür (ortalama TBM’si Facebook’un dört ila beş katıdır 😱) ve reklamverenler arasındaki ortak bir sorun, diğer platformların sahip olduğu, kural belirleme yetenekleri ve teslimatı optimize etme gibi özelliklerin olmamasıdır. belirli bir eylem.

Bununla birlikte, LinkedIn bazı oldukça etkileyici kitle içgörüleri ve hedefleme seçenekleri sunar, ayrıca Bing’de LinkedIn kitlesini hedefleyebilirsiniz. Bu, hedef kitlelerindeki karar vericilere ulaşmak isteyen B2B reklamverenleri için özellikle yararlıdır.

Twitter Reklamcılığı

Performans Özeti

Twitter reklam izleyici büyüklüğü 436,4 milyon kişi olup, toplam nüfusun %5,5’ini oluşturmaktadır. Twitter’da ortalama tıklama başına maliyet 0,38 ABD dolarıdır (tüm platformlar arasında en düşük olanı) ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 6,46 ABD dolarıdır.

Twitter Reklam Türleri

Nelerdir?

 • Tanıtılan reklamlar:
  • Resim
  • Video
  • Kaydırmalı içerik
  • Story
  • Metin
 • Takipçi reklamları
 • Devralmak
 • Canlı yayın

Artılar ve Eksiler

Twitter hedef kitleniz için doğruysa, bu iyi bir seçenektir çünkü daha az rekabet vardır, bu nedenle gösterimler ve tıklamalar kuruşlara mal olabilir. Twitter kitlesi de daha varlıklı, bu da onları müşteriye dönüşmek için iyi adaylar yapıyor.

Twitter reklamcılığının eksiklikleri de yok değil. Yaygın şikayetler, dönüşüm izleme, analiz ve kurulumu içerir. Bununla birlikte, olumlu bir notla bitirmek için, insanlar diğer ağlara kıyasla reklamları görüntülemek için %26 daha fazla zaman harcıyor.

Twitterverse’e başlamaya hazırsanız, Twitter for Business yardım merkezi faydalıdır.

Pinterest Reklamcılığı

Performans Özeti

Pinterest’in reklam kitlesi tarafı, nüfusun %2,90’ına denk gelen 225,7 milyondur. Ortalama TBM 1,50 ABD Doları ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 3,50 ABD Dolarıdır.

Pinterest Reklam Türleri

Nelerdir?

 • Fikir Pinleri
 • Ürün Pinleri
 • Kaydırmalı içerik
 • Tanıtılan Pinler
 • Alışveriş reklamları

Artılar ve Eksiler

Pinterest kitlesinin oldukça sınırlı olmasına ek olarak, çoğu reklamveren buradaki reklam yerleşimleri üzerinde daha az kontrole sahip olduklarını ve reklam yorgunluğunu önlemek için kreatiflerini sık sık yenilemeleri gerektiğini düşünüyor.

Pinterest reklamları, doğru niş için denemeye değer olabilir ve yüksek kaliteli görüntülere, özellikle de işlerine ait görüntülere sahip işletmeler için harika olabilir.

TikTok Reklamcılığı

TikTok reklam izleyici boyutu 88 milyon olup, toplam nüfusun %11,20’sidir. En büyük yaş grubu 18-24, tıklama başına ortalama TBM 1,00 ABD doları ve ortalama 1000 gösterim başına maliyet 6,06 ABD dolarıdır.

Tiktok Reklam Türleri

Nelerdir?

 • Resim
 • Video
 • Canlı Yayın
 • Koleksiyon

Artılar ve Eksiler

YouTube bölümünde bahsedildiği gibi, video içeriği oluşturmak her zaman kolay değildir ve yalnızca video platformlarında beklentiler daha yüksektir. TikTok reklamları ayrıca kampanya başına günde en az 50 ABD doları veya reklam grubu başına günde 20 ABD doları gerektirir.

Platformun popülaritesi ve kullanıcıların günde 45 dakika harcadıkları göz önüne alındığında, bu, TikTok eğilimli bir kitleye sahip işletmeler için harika bir seçenek.

Snapchat Reklamcılığı

Performans Özeti

Snapchat reklam kitlesi büyüklüğü 557,1 milyon olup, nüfusun %7’sidir. En geniş demografisi 18-24 yaş arasıdır, ancak daha genç yaş grupları için en büyük temsile sahiptir.

Snapchat’teki ortalama 1000 gösterim başına maliyet, 2,19 ABD Doları 1000 gösterim başına maliyet, yukarı kaydırma başına ortalama maliyet 0,57 ABD Doları ve ortalama işlem başına maliyet 5,53 ABD Dolarıdır.

Snapchat Reklam Türleri

Nelerdir?

 • Hikaye
 • Filtreler
 • Coğrafi filtreler
 • Hatıralar
 • Snap Haritası
 • Lensler
 • Reklamlar

snapchat reklam

Artılar ve eksiler

Snapchat reklamları, özellikle her zaman anında yatırım getirisi sağlamadıkları için maliyetli olabilir. Ayrıca, kullanıcı beklentilerini karşılamak için benzersiz içerik üretebilmeniz gerekir.

İyi haber şu ki; tam ekran, sürükleyici deneyim etkili olabilir. Araştırmalar, Z Kuşağının reklam izlemeye daha az zaman ayırmasına rağmen daha yüksek reklam hatırlanabilirliğine sahip olduğunu gösteriyor.

Sosyal Medya Reklamlarına Başlamak İçin Son İpuçları

Şimdiye kadar, ücretli sosyal stratejinize başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Size bazı son ipuçları bırakacağım.

Yetersiz bütçeleme reklamlarınızın performansını sınırlayabileceğinden ve yatırımınızı geçersiz kılabileceğinden, ilki kampanyalarınıza yeterince yatırım yaptığınızdan emin olmaktır. İkincisi, platformlara zaman vermektir.

Makine öğrenimi burada önemli bir rol oynar, bu nedenle her platforma, sunumu optimize etmeye başlamak için ihtiyaç duyduğu verileri toplama şansı verin. Son olarak, reklamlarınız hakkında rapor oluşturun ve hesaplarınızın optimize edildiğinden emin olmak için periyodik denetimler gerçekleştirin.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu