Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Küçük İşletmeler İçin Instagram Hesabı Büyütmenin 10 Yolu

Instagram Business, birçok küçük işletme, KOBİ için harika bir marka bilinci oluşturma fırsatı sunar. Bununla birlikte, büyük ve etkileşimli bir […]

Instagram Business, birçok küçük işletme, KOBİ için harika bir marka bilinci oluşturma fırsatı sunar. Bununla birlikte, büyük ve etkileşimli bir takipçi kitlesi oluşturmak uzun zaman alabilir ve sabrınızı zorlayabilir.

Aşağıdaki dokuz ipucu, küçük veya yeni kurduğunuz işletmenizin Instagram hesabını oluşturmanıza, hızlı ve verimli bir şekilde büyük ve kâr yaratan takipçi kitlesi elde etmenize yardımcı olacaktır.

1. Kitlenizin Seveceği Harika İçerik Yayınlayın

Her şey harika içerikle başlar. Instagram’ın 400 milyondan fazla kullanıcısı var. Hesabınızın kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlamanın bir yolunu bulmalısınız.

Oluşturduğunuz içeriğin yalnızca tasarım açısından harika olması değil, aynı zamanda hedef kitleniz için de mükemmel olması gerekir. İdeal kitlenizin umursayamayacağı şeylerin güzel görüntüleri, size aradığınız takipçiyi veya etkileşimi sağlamaz.

Belirli bir kitle için doğru içerik karışımının harika bir örneği Foundr Magazine’in Instagram’ıdır. Foundr dergisi , mevcut ve gelecek vadeden girişimcilerden oluşan hedef kitlesine yönelik motive edici ve ilham verici alıntılar yayınlayarak Instagram hesabını iki hafta içinde 10.000 takipçiye çıkardı.

Hedef kitleniz için ne tür içeriklerin işe yaradığını araştırmaya zaman ayırarak benzer bir başarı elde edebilirsiniz. Benzer kitlelere sahip hesapları arayın ve onlar için ne tür içeriğin işe yaradığını görün, ardından hesabınız için benzer içerik oluşturun.

2. Hashtag Kritik Bir Nokta

Hashtag’ler önemsiz ve sinir bozucu görünse de Instagram ekosisteminin kritik bir parçasıdır. Hashtag’ler, hesabınızı başka türlü bulamayacak binlerce kullanıcıya gösterir.

Sektörünüzle ilgili hashtag’leri bulmak için Websta’yı kullanın ve bunları tüm gönderilerinizde kullanın. Instagram’ın gönderi başına izin verdiği maksimum hashtag sayısı otuzdur.

Uzman kullanıcılar genellikle kullandıkları hashtag sayısını maksimuma çıkarır. Bununla birlikte, ortalama olarak en popüler gönderiler resim başına on Hashtag kullanır. İçeriğe karar verin ve hesabınızı büyütmek için hashtag’lere önem verin.

3. Takipçi Toplamak

Küçük işletmeniz için Instagram’ı hızla büyütmek için rakiplerinizin takipçilerini yakalamanız gerekir. Takipçi kazanmak harika bir strateji çünkü zaten benzer hesapları takip ettikleri için içeriğinize olan ilgilerini tahmin etmek zorunda değilsiniz.

Çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Beğen + Yorum Yap + Takip Et stratejisini kullanmalısınız.

Örneğin, sadece kullanıcıları takip etmek veya gönderileri beğenmek yerine, bir kullanıcıyı takip eder, resimlerinden birini beğenir ve ardından aynı veya farklı görsele yorum bırakırsınız. Bir işletme sahibi, yukarıdaki katılım stratejisini kullanırken yüzde 34’lük bir geri takip oranı elde etti.

Ya da bu süreçle uğraşmak istemiyorum derseniz uygun fiyatlı ve güvenilir Intagram takipçi satın alabilirsiniz. Eğer takipçi sayısınızı yüksek yorum, beğeni ve izlenmeler ile desteklemeyi tercih ederseniz, büyüme hızınız daha da artacaktır.

4. Sık Sık ve Tutarlı Biçimde Gönderi Paylaşın

İşletmenizin Instagram takipçisini hızla büyütmek için tutarlı bir şekilde gönderi paylaşın. Bir Sosyal Medya analiz aracı olan Quintly.com, 2015 yılında 5.000’den fazla Instagram profilini analiz etti.

En çok takipçisi olan profillerin günde iki ila üç kez gönderi paylaştığını buldular. Ortalama Instagram kullanıcıları da gönderi departmanında beceriksiz değildi; ortalama hesap günde bir kez yeni bir resim ekledi.

5. Takipçilerinizi Harekete Geçirin

Yayınladığınız her görüntünün güçlü bir harekete geçirici mesajı olmalıdır. Bazen kullanıcılara istediğinizi yaptırmak, onlardan bunu yapmalarını istemek kadar basit olabilir.

Küçük işletmeler için Instagram’daki popüler harekete geçirici mesajlar arasında, hayranlardan bir gönderiyi beğendiklerinde “iki kez dokunmalarını” veya yorumlarda “bir arkadaşını etiketlemelerini” istemek yer alır.

Hayranlarınızı e-posta listenize kaydolmaları veya ürününüzü satın almaları için de yönlendirebilirsiniz.

Harekete geçirici bir mesaj eklemek, hayranlarınıza içeriğinize bakmaktan daha fazlasını yapabileceklerini nazik bir hatırlatmadır. Ayrıca, gönderilerinize daha fazla dikkat çekerken katılımınızı artırmak da harikalar yaratır.

6. Yarışmalar Düzenleyin

Yarışmalar, Instagram’da etkileşimi artırmanın mükemmel bir yoludur. İyi yürütülen bir yarışma, sizin açınızdan çok az çaba sarf ederek binlerce yeni takipçi ile sonuçlanabilir.

Instagram’da düzenleyebileceğiniz birçok yarışma türü vardır. Bununla birlikte, düzenlemeye karar verdiğiniz yarışma türünden bağımsız olarak bir gönderiyi beğenmek, sizi takip etmek, bir arkadaşınızı etiketlemek veya hesabınızı daha geniş bir kitleye gösterecek ve katılımı artıracak başka bir eylemin herhangi bir kombinasyonu olmalıdır.

7. Instagram Tanıtımı İçin Ödeme Yapın

Bir Instagram hesabının duyurusu, bir kullanıcının gönderilerinden birinde bir başlık veya bir resim aracılığıyla hesabınızdan bahsetmesini içerir.

Instagram hesap reklamı, takipçilerinizi büyütmenin en hızlı ve en etkili yollarından biridir. Hesabınızı, muhtemelen daha önce erişemeyeceğiniz binlerce yeni kullanıcının önüne koyar.

Tanıtım için doğru profilleri bulmak için sektörünüzdeki en aktif Instagram hesaplarını araştırın ve yalnızca benzer bir kitleye sahip olmayan, aynı zamanda gönderilerinin aldığı beğeni ve yorum sayısına göre yüksek etkileşimi olan hesapları bulun.

Ardından, bir seslendirme yapmakla ilgilenip ilgilenmediklerini ve bunun ne kadara mal olacağını öğrenmek için onlarla iletişime geçin.

Influencer marketing sayesinde sizinle benzer hedef kitlesine sahip influencerlar ile iş birliği yapabilirsiniz.

8. Gönderilerinizi Planlayın

Küçük bir işletme sahibi olarak, muhtemelen Instagram hesabınızı günlük olarak yönetecek vaktiniz olmayabilir. Planlama, Instagram’ınızı büyütmek ve işinizin diğer yönlerine odaklanmak için zaman ayırmak için çok önemlidir.

9. Etkileşiminizi Otomatikleştirin

Çok fazla kullanıcıyı çok hızlı bir şekilde meşgul ederek takipçi, beğeni hizmetlerini kötüye kullanmazsanız, hesabınızın yasaklanması olası değildir ve Instagram’ınızı otomatik pilotta büyütmenin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Düzenli olarak paylaşacağınız içeriklerinize otomatik beğeni alarak zaman kaybetmeden 30 günde 30 içerik beğenisine tek seferde sahip olabilirsiniz.

10. Instagram Shop’ta Satış Yapın

Ürünlerinizi Instagram’da satışa sunmak için mağaza açabilir ve etkileşimlerinizi ürün satışına çevirebilirsiniz. Henüz Instagram mağazası açmadıysanız ve Instagram Shop nasıl açılır merak ediyorsanız tıklayabilirsiniz.

Instagram hakkında daha derin ve ayrıntılı Instagram istatistikleri bilgileri öğrenerek kendi yaratıcı yollarınızı da keşfedebilirsiniz. Instagram kullanıcıları neleri beğeniyor, kimleri takip ediyor..?

Instagram Business, küçük işletmeler için ne gibi fırsatlar sunar?

Instagram Business, birçok küçük işletme için marka bilinci oluşturma fırsatı sunar.

Instagram'da takipçi kitlesi nasıl oluşturulur?

Instagram'da takipçi kitlesi oluşturmak için harika içerik yayınlamak, hashtag'leri doğru kullanmak ve takipçilerin ilgisini çekecek etkileşimli stratejiler uygulamak önemlidir.

Takipçi kazanmak için hangi stratejiler kullanılabilir?

Takipçi kazanmak için Beğen + Yorum Yap + Takip Et stratejisi etkili olabilir. Ayrıca Juntire uygun fiyatlı ve güvenilir Instagram takipçi satın almak da bir seçenek olabilir.

Instagram hesabının takipçilerini hızla büyütmek için nasıl bir yayın stratejisi izlenmelidir?

Instagram hesabınızın takipçilerini hızla büyütmek için sık sık ve tutarlı bir şekilde gönderi paylaşmak önemlidir. Günlük olarak en az iki ila üç gönderi paylaşmak etkili olabilir.

Instagram'da etkileşimi artırmak için hangi yöntemler kullanılabilir?

Etkileşimi artırmak için takipçileri harekete geçiren mesajlar paylaşmak, yarışmalar düzenlemek ve influencer marketing gibi stratejiler kullanmak etkili olabilir.

Instagram hesabının yönetimi için içerik planlaması neden önemlidir?

Küçük bir işletme sahibi olarak, Instagram hesabını günlük olarak yönetmek zor olabilir. İçerik planlaması, zamanınızı tasarruf etmenizi ve işinizin diğer yönlerine odaklanmanızı sağlar.

Instagram'da takipçi ve etkileşimi artırmak için hangi stratejiler uygulanabilir?

Takipçi ve etkileşimi artırmak için kullanıcıları etkileyecek içerikler paylaşmak, takipçileri etkileşime davet eden mesajlar kullanmak, yarışmalar düzenlemek ve influencer marketing gibi yöntemleri kullanmak etkili stratejilerdir.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu