Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram’da Video Nasıl Paylaşılır? Reels, Gönderi, Hikaye, DM

Fotoğraflar belirli bir anı yakalamanın harika bir yolu olsa da, videolar hareketi, bir şeyler yapma sürecini göstermede veya sesin önemli […]

Fotoğraflar belirli bir anı yakalamanın harika bir yolu olsa da, videolar hareketi, bir şeyler yapma sürecini göstermede veya sesin önemli bir rol oynadığı olayları yakalamada daha iyidir.

Fotoğraflara ek olarak Instagram, video içeriği paylaşmak için çok uygundur.

Kaydedilmiş anları akışınıza ve hikayelerinize gönderebilirsiniz ve Instagram ayrıca doğrudan mesaj yoluyla arkadaşlarınıza özel olarak videolar göndermenize olanak tanır.

İşte üçünün de nasıl yapılacağını sırası ile anlatalım.

Instagram’da Videolar Gönderi (Post) Olarak Nasıl Paylaşılır?

1. iPhone veya Android telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.

2. Ekranınızın alt orta kısmındaki “+” simgesine dokunun.

3. Kitaplığınızdan önceden kaydedilmiş bir video seçebilir veya yayınlamak için anında bir video çekebilirsiniz.
Önceden kaydedilmiş video için, ekranınızın alt kısmındaki “Kütüphane”ye ve ardından paylaşmak istediğiniz videoya dokunun.
Yeni video çekmek için, “Video”ya dokunun, ardından kaydetmek için ekranınızın alt kısmına doğru daireye basın.

instagram'a video nasıl yüklenir?

4. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “İleri” seçeneğine dokunun.

5 . Videonuzu düzenleyebileceğiniz bir ekrana yönlendirileceksiniz. İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra tekrar “İleri”ye dokunun.

6. Şimdi bir açıklama ekleyebileceğiniz, bir konum seçebileceğiniz, insanları etiketleyebileceğiniz ve aynı anda videoyu başka bir Sosyal Medya ağına gönderebileceğiniz bir ekrana yönlendirileceksiniz. İstenen alanları doldurduktan sonra, videonuzu yayınınızda yayınlamak için “Paylaş”a dokunun.

Instagram’da Videoları Hikayenize Nasıl Eklersiniz? 

1. Instagram uygulamasını açın.

2. Akışta herhangi bir yerden sağa kaydırın veya ekranınızın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun veya ekranı sağa doğru kaydırın.

3. Ekranınız şimdi kameranızın görüntüsünü gösterecek. Video kaydetmeye başlamak için ekranınızın altındaki beyaz daireye basın. Alternatif olarak, yayınlanacak önceden kaydedilmiş bir videoyu seçebileceğiniz kitaplığınızı açmak için ekranda yukarı kaydırın.

instagram'a video nasıl yüklenir?

4. Doğrudan uygulamadan bir video kaydettikten veya kitaplığınızdan bir video seçtikten sonra, ekranınızın sağ alt köşesindeki “Gönder >” seçeneğine dokunun.

5. “Paylaş” ekranında, videoyu tüm takipçilerinizin görmesi için ve herkese açık bir profiliniz varsa, hesabınıza rastlayan herkes için hikayenize gönderme seçeneğiniz olacak.
Ayrıca videoyu belirli bir ” Yakın Arkadaşlar” listesiyle paylaşmayı da seçebilirsiniz. Videoyu nereye ve kime göndermek istediğinizi seçmek için “Paylaş” veya “Gönder”e dokunun.

Instagram’da Direkt Mesajla (DM) Video Nasıl Gönderilir?

1. Instagram uygulamasını açın.

2. Doğrudan mesajlarınıza erişmek için, beslemenizde herhangi bir yerden sola kaydırın veya ekranınızın sağ üst köşesindeki kağıt uçak simgesine dokunun.

3. Doğrudan mesaj göndermek istediğiniz kişiyi, ekranınızın sağ üst köşesindeki kalem simgesine dokunarak, mevcut mesaj listenizden seçerek veya ekranın üst kısmındaki “Ara” çubuğunu kullanarak bulun. ekran.

4. Bir sohbet ekranı açılacaktır. Doğrudan uygulamadan video kaydetmeye başlamak için sol alt köşedeki kamera simgesine veya kitaplığınızdan önceden kaydedilmiş bir video seçmek için sağ alt köşedeki fotoğraf simgesine dokunun.

instagram'a video nasıl yüklenir?

5. Birine göndermek için doğrudan uygulamadan video çekiyorsanız, kaydı bitirdiğinizde ekranınızın alt kısmında “Gönder” kelimelerinin üzerinde o kişinin profil fotoğrafı görünür. Kişinin profil fotoğrafına dokunun. Kitaplığınızdan bir video seçiyorsanız, göndermek istediğiniz videolara ve ardından “Gönder”e dokunun.

Instagram'da bir videoyu nasıl düzenleyebilirim?

Videonuzu Instagram'da düzenlemek için paylaşmadan önce 'İleri' seçeneğine dokunduktan sonra çıkacak olan düzenleme ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekranda kırpma, filtre ekleme veya parlaklık ayarları gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Instagram hikayeme birden fazla video ekleyebilir miyim?

Evet, Instagram hikayenize birden fazla video ekleyebilirsiniz. Hikayenizin üst kısmında eklemek istediğiniz her bir video için ayrı bir '+' simgesi göreceksiniz. Bu simgelere dokunarak birden fazla videoyu hikayenize ekleyebilirsiniz.

Instagram'da video paylaşırken açıklama eklemek zorunlu mu?

Hayır, Instagram'da video paylaşırken açıklama eklemek zorunlu değildir. Ancak, videonuzun altına bir açıklama eklemek isterseniz, paylaşma ekranında açıklama kutucuğuna yazabilirsiniz.

Instagram'da bir videonun süresi ne kadar olabilir?

Instagram'da paylaşabileceğiniz video süresi, bir paylaşıma gönderilecek video için 1 dakika (60 saniye) olarak sınırlıdır. Ancak, Instagram Hikayelerinde 15 saniyelik videolar paylaşabilir ve ardışık videolarla daha uzun hikayeler oluşturabilirsiniz.

Instagram'da doğrudan mesajla video gönderirken videoyu nasıl kaydedebilirim?

Instagram'da doğrudan mesajla video gönderirken sol alt köşedeki kamera simgesine dokunarak doğrudan uygulamadan video kaydedebilirsiniz. Kaydı bitirdikten sonra, göndermek istediğiniz kişiye dokunarak videoyu doğrudan mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Instagram'da doğrudan mesajla video gönderirken birden fazla kişiye aynı anda gönderebilir miyim?

Evet, Instagram'da doğrudan mesajla video gönderirken birden fazla kişiye aynı anda gönderebilirsiniz. İlgili sohbet ekranında, göndermek istediğiniz kişilerin profillerine dokunarak birden fazla alıcı seçebilirsiniz.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu