Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Nasıl Görebilirim? 2023

Evet, Instagram hesabınızı kullanarak beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz. Beğendiğiniz gönderileri görmek kullanışlıdır, çünkü geri dönüp takip etmediğiniz hesapların gönderilerini ve yıllar […]

Evet, Instagram hesabınızı kullanarak beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz. Beğendiğiniz gönderileri görmek kullanışlıdır, çünkü geri dönüp takip etmediğiniz hesapların gönderilerini ve yıllar öncesine ait eski gönderileri bulmanızı sağlar.

Bu ve diğer pek çok kullanışlı özellik, Instagram’ın dünyada en çok kullanılan dördüncü Sosyal Medya platformu olmasının nedenidir. Artık detaylara adım adım bakabiliriz.

Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Görebilirim?

Beğendiğiniz gönderileri görüntülemek için şu kolay adımları izleyin:

 1. Instagram’ı açın ve giriş yapın.
 2. Sağ alttaki profil resminize dokunun.
 3. Sağ üstteki üç yatay çizgiye dokunun. Ayarların da bulunduğu alan karşınıza çıkacaktır.
 4. ‘Hareketlerin’i seçin.
 5. ‘Etkileşimler’e dokunun.
 6. ‘Beğeniler’e dokunun.
 7. Ardından karşınıza beğendiğiniz tüm gönderiler sıralanacaktır. İsterseniz kullanıcıya, yazara veya tarihe göre filtreleyebilir veya sıralayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları izlemeniz, “Instagram’da beğenilen resimleri nasıl görebilirim?” ile ilgili sorularınız varsa da size yardımcı olacaktır. veya “Instagram’da beğendiğiniz videoları nasıl görebilirim?”

Instagram’da Beğenilen Fotoğraflar Bilgisayarda (PC) Nasıl Görüntülenir?

Instagram’da beğendiğiniz fotoğrafları PC’nizde veya Mac’inizde görüntülemek için şu adımları izleyin:

 1. Instagram’a gidin ve giriş yapın.
 2. Sol alttaki üç yatay çizgiye tıklayın. Listede ‘Hareketlerin’ alanına tıklayın.
 3. ‘Etkinleşimler’i seçin.

Bilgisayarda Hareketlerine tıklayınca, otomatik olarak Etkileşimler sayfanıza yönlendirilir ve beğendiğiniz içeriği görürsünüz.

İlk Beğenilen Instagram Gönderisi Nasıl Bulunur?

Hesaplarını uzun yıllardır aktif olarak kullanan kişiler, belirli bir beğenilen gönderiyi ararken sıralamak zorunda oldukları çok sayıda gönderiye sahiptir. Instagram’da beğendiğiniz ilk gönderiyi bulmak istiyorsanız Etkileşimler sayfanızdaki seçenekleri filtreleyerek önce en eskiye göre sıralayabilirsiniz.

Yine aynı yolu kullanarak ilerleyeceğiz fakat son basamakta filtreleme yapacağız. Instagram’da ilk beğendiğiniz fotoğrafı nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram’ı açın ve giriş yapın.
 2. Sağ alttaki profil resminize dokunun.
 3. Sağ üstteki üç yatay çizgiye dokunun.
 4. ‘Hareketlerin’i seçin.
 5. ‘Etkileşimler’e dokunun.
 6. ‘Beğeniler’e dokunun.
 7. Ekranınızın sağ üst kısmındaki ‘Sırala ve filtrele’ye dokunun.
 8. ‘Sırala’ya dokunun. ‘En eskiden en yeniye‘ seçeneğini belirleyin.
 9. ‘Uygula’ya dokunun.

Instagram’da yalnızca beğendiğiniz son 300 gönderiyi görebileceğinizi unutmayın. İlk gönderinizden bu yana 300’den fazla gönderiyi beğendiyseniz, bu yöntemi kullanarak onu bulamazsınız.

Instagram’da Eski Yıllarda Beğendiğiniz Gönderiyi Nasıl Bulursunuz?

Instagram hesabınızda beğendiğiniz gönderileri bulmanın en iyi yolu, Etkileşimler sayfanıza gidip gönderileri bulmak istediğiniz şeye göre filtrelemektir. Bunu şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. Instagram’ı açın ve giriş yapın.
 2. Sağ alttaki profil resminize dokunun.
 3. Sağ üstteki üç yatay çizgiye dokunun.
 4. ‘Hareketleriniz’i seçin.
 5. ‘Etkileşimler’e dokunun.
 6. ‘Beğeniler’e dokunun.
 7. Ekranınızın sağ üst kısmındaki ‘Sırala ve filtrele’ye dokunun.
 8. ‘Sırala’ya dokunun.
 9. Gönderiyi postere, tarihe ve daha fazlasına göre filtreleyin.

Instagram 2022’de Beğendiğim Gönderileri Neden Göremiyorum?

Önceki yıllardan beğendiğiniz gönderileri görememenizin bir nedeni, Instagram’ın size yalnızca beğendiğiniz son 300 gönderiyi gösterecek olmasıdır. Beğendiğiniz eski yayınlara erişmeniz gerekiyorsa, gönderiyi kimin ve ne zaman yayınladığını hatırlamanızı gerektiren manuel olarak bulmanız gerekir.

Yani 2022 eğer bir fotoğrafı beğendiğinizden eminseniz, o fotoğrafı beğendiğiniz tarih aralığını girererk, fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

Instagram, sunucu kaynaklarını yönetmenin ve uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlamanın bir yolu olarak size yalnızca beğendiğiniz son 300 gönderiyi gösterir.

Beğeniler gibi büyük miktarda kullanıcı verisinin saklanması çok fazla depolama alanı kaplayabilir ve büyük miktarda verinin alınması da uygulamayı yavaşlatabilir.

Instagram, saklanan ve görüntülenen gönderi sayısını sınırlayarak sunucu kaynaklarını daha verimli yönetebilir ve kullanıcıları için daha hızlı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir.

Beğendiğiniz tüm gönderileri görememek sinir bozucu olsa da Instagram’ın depolanan beğeni sayısını sınırlama kararı, nihai olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve uygulamanın tüm kullanıcılar için sorunsuz çalışmasını sağlamayı amaçlıyor.

Instagram’da Beğendiğiniz Hikayeleri Nasıl Görebilirsiniz?

Ne yazık ki Instagram’da beğendiğiniz hikayeleri göremiyorsunuz. Hikayeler, yalnızca 24 saat sonra bir kişinin profilinden kaybolan geçici gönderilerdir.

Bunu profillerinde tutabilmelerinin tek yolu, öne çıkan olarak kaydetmeyi seçmeleridir. Öne çıkan olarak sabitlenmiş storyler’i profillere girip kontrol ettiğinizde sağ altta kalp işareti kırmızı ise, siz daha önce o story’ye beğeni attınız anlamına gelir.

Gönderilerinizi görecek yeterli sayıda takipçiniz olmadığı için sorun yaşıyorsanız; takipçi, beğeni, izlenme sayınızı artırmak için her zaman Juntire’yi kullanabilirsiniz. Juntire, kaliteli ve güvenli takipçiler satın almanızı ve platformdaki varlığınızı artırmanızı sağlayan güvenli bir web sitesidir.

Instagram’da Beğenilen Gönderiler Nasıl Silinir?

Yukarıda anlattığımız adımları takip ederek beğendiğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Daha sonra, beğenilerinizi geri çekmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın. Gönderinin altında bulunan kalp işaretine tıklayarak beğeninizi geri çekebilirsiniz.

Eğer beğeninizi geri çekmek yerine tamamen silmek istiyorsanız, fotoğrafın yanındaki üç noktaya tıklayın ve açılan menüden “Beğeni’yi Kaldır” seçeneğini seçin. Bu şekilde beğeninizi tamamen silmiş olacaksınız.

Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Neden Göremiyorum?

Bazen Instagram, kullanıcıların beğendiği gönderileri Etkileşim sayfalarına yüklemez ve birçok kişinin “Instagram’da beğendiğim gönderileri neden göremiyorum?” diye düşünmesine neden olur. Bunun olmasının bazı olası nedenleri şunlardır:

 1. Belki henüz beğendiğiniz bir gönderileri olmayabilir.
 2. İşlevselliği iyileştirmek için Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekebilir.
 3. Instagram kendi tarafında teknik sorunlar yaşıyor olabilir.
 4. İnternet bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz, bu nedenle gönderiler yüklenmiyor olabilir.
 5. Beğendiğiniz fotoğrafın hesap sahibi sizi engellemiş veya takip etmenizi kaldırmış olabilir.

İçeriklere, postlara, reelslere göz atarken, bir gönderiye yanlışlıkla beğendiğiniz gönderiler arasında gezinirken yanlışlıkla kalp simgesine tekrar dokunmanız, gönderinin beğenilmemesine neden olabilir.

Eğer öncesinde beğendiğiniz bir post varsa ve tekrar beğeniyorsanız beğendiğiniz post beğenilenler listesinde üste gelmez.

Post yine beğenilenler içindedir fakat altlarda kalabilir. Bunun için yazara göre filtrele diyerek beğenisini bulmaya çalıştığınız yazarın beğendiğiniz tüm postlarını listeleyebilirsiniz ve ardından içinden aradığınız postu bulmak konusunda daha rahatlık yaşayabilirsiniz.

Instagram güncellemeler olmadan çalışmaya devam edebilirken, uygulamanın eski sürümleri platformdaki yeni özellikler veya güncellemelerle uyumsuz hale gelebilir ve bu da uygulamayı kullanırken sorunlara veya aksaklıklara neden olabilir.

Mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimine sahip olduğunuzdan ve tüm beğenilerinizi görebildiğinizden emin olmak için Instagram uygulamanızı en son sürüme güncel tutmak iyi bir fikirdir.

Instagram'da beğendiğim gönderileri nasıl gizleyebilirim?

Instagram, kullanıcıların beğendiği gönderileri artık diğer kullanıcıların görmesine izin vermiyor. Bu nedenle beğendiğiniz gönderileri gizlemek için özel bir ayara ihtiyacınız yok. Sadece siz görebilirsiniz.

Instagram'da beğendiğim gönderileri kimler görebilir?

Instagram, kullanıcıların beğendiği gönderileri artık diğer kullanıcıların görmesine izin vermiyor. Yani beğendiğiniz gönderileri, sadece siz görebilirsiniz.

Instagram'da beğendiğim gönderileri nasıl görüntüleyebilirim?

Beğendiğiniz gönderileri görüntülemek için Instagram ana sayfanızda sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun ve açılan menüden Hareketlerin seçeneğine tıklayın. Daha sonra Etkileşim seçeneğine dokunun ve Beğenilere tıklayarak beğendiğiniz gönderileri görüntüleyebilirsiniz.

Instagram beğeni geri alma işlemi sonrası bildirim gönderilir mi?

Instagram, beğeni geri alma işlemi sonrası karşı tarafa bir bildirim göndermez. Yani bir gönderiden beğenilerinizi çektiğinizde, karşı taraf bunu bilmez.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu