Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram Ücretli Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? 2023 Resimli

Türkiye’de de artık Instagram’da ücretli Mavi Tik satın alınabilecek! Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar hesaplarını doğrulayabilecek, taklit hesaplardan korunabilecek ve […]

Türkiye’de de artık Instagram’da ücretli Mavi Tik satın alınabilecek! Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar hesaplarını doğrulayabilecek, taklit hesaplardan korunabilecek ve müşteri desteğine daha hızlı erişebilecekler.

Başta ücretli mavi tik / meta Verified olmak üzere ardından ücretsiz mavi tik / hesap doğrulama nedir ve nasıl yapılır detaylı bilgileri sizler için derledik. Hemen okumaya başlayın!

“Instagram ücretsiz mavi tik nedir?” merak ediyosanız eğer detay detay mavi tik nedir ve nasıl alınır yazısı yazmıştık, buradan inceleyebilirsiniz.

Instagram Ücretli Mavi Tik Nedir?

Zuckerberg Instagram mavi tik yeniliği için Twitter’ı örnek alıyor gibi görünüyor.

Elon Musk’ın Twitter’da yaptığı değişikliklerden ilki Twitter Blue yani ücretli Twitter mavi tik hizmeti olmuştu ve kullanıcılar tarafından da oldukça talep görmüştü.

Bu durum ve fırsatı gözünden kaçırmayan Zuckerberg, aynı trendi Instagram’da uygulamaya başladı.

Zuckerberg, Instagram hesabından açıklama yaptı ve “Meta Verified adıyla anılan yeni abonelik sistemini kullanıma sunacağız.” bilgisini verdi.

2 milyara yakın kullanıcı sayısına sahip Instagram para karşılığı mavi tik hizmetinin ilgi gördüğü ortada.

Instagram, Türkiye’deki kullanıcılar için ücretli mavi tik hizmetini aktifleştirdi. Bu hizmet aylık ödeme karşılığında verilir. 

Juntire.com ile ömürlük mavi tik satın almak isterseniz bizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu hizmet sayesinde, kullanıcılar doğrulanmış bir hesap sahibi olmak için ödeme yapabilirler.

Instagram’ın bu hizmeti Türkiye’de aktifleştirmesi, Türk kullanıcıların hesaplarının doğruluğunu doğrulama sürecini daha da kolaylaştıracak.

Ücretli Instagram Mavi Tik / Meta Verified Nasıl Alınır?

Artık 19.99$ karşılığında herkese verileceği duyurululan Instagram mavi tik/ meta verified’a Instagram profilinizden Meta Verified’a nasıl abone olabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattığımız maddeler:

1. İlk adım olarak Instagram mobil uygulamasını telefonunuzda açın. 

2. Profilinize gitmek için, ekranın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine veya profil resminize dokunun. Bu, kendi Instagram hesabınıza giriş yapmanızı ve Meta Verified’a abone olmak için gerekli olan ayarları bulmanızı sağlar.

3. Ayarlar’a tıkladıktan sonra “Hesaplar Merkezi’nde daha fazlasını gör’e” tıklayın ve artık alt kısımda Meta Verified’a abone olma seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçenek, Meta Verified hesaplarının takip edilebilmesi için bir yol sağlar. Meta Verified, genellikle tanınmış kişilikler, markalar veya önemli topluluklar tarafından kullanılan bir özelliktir.  

4. Meta Verified’a abone olmak için, “Abone Ol” seçeneğine dokunmanız gerekmektedir. Bu, Meta Verified hesabınızı takip etmenizi sağlar ve içeriklerini görebilmeniz için size bildirimler gönderir. Aboneliğiniz devam ettiği sürece, Meta Verified hesabın paylaşımlarını kolayca takip edebilirsiniz.

5. “Şimdi öde” butonu ile ödemenizi gerçekleştirerek hayalini kurduğunuz mavi tik yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Ücretli Instagram Mavi Tik Bekleme Listesine Nasıl Girilir?

1. Adım:

Instagram uygulamasına girdikten sonra profilimizde sağ üst köşedeki üç çizgi ile eriştiğimiz menüye tıklayınız. Ardından Meta Verified alanına tıklayınız.

2. Adım: 

Karşınıza çıkan ekranda “Meta Verified için bekleme listesine katıl” başlığını göreceksiniz. Bluesky’ın da uyguladığı gibi bir bekleme listesi Instagram ücretli mavi tik için de geçerli.

Eğer bekleme listesine katılmak istiyorsanız “Bekleme listesine katıl“a tıklamalısınız. Beklemeyi tercih etmiyorsanız sayfayı kapatabilirsiniz.

18 yaşından küçüklere ve işletmelere şu an Meta Verified hizmeti sunulmamaktadır ve iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmiş olması da zorunludur.

3. Adım:

Bekleme listesine katıl’a tıkladıktan sonra karşınıza “Bekleme listesindesin” ekranı gelecek.  Meta Verified hesabınıza uygun bulunduğunda size haber verecek.

Bilgisayar’dan Instagram Kullananlar İçin Bekleme Listesine Giriş Linki

Bilgisayardan giriş yapıyorsanız veya basamaklar ile uğraşmadan direkt bekleme listesine adınızı yazdırmak isterseniz Meta Verified için bekleme listesine katıl butonuna tıklayabilirsiniz. 

Meta Verified için bekleme listesi

Karşınıza gelecek instagram sayfasında sadece “Bekleme listesine katıl”  butonuna tıklamanız yeterlidir.

Meta Verified Bekleme Listesinden Çıkmak

Meta verified sırası hesabınıza geldiğinde ekranda bir bildirim alırsınız. Bu bildirim bir dayatma yapmaz. Amacı sadece “eğer ücretli mavi tik almak istiyorsanız” şu an satın alabilirsiniz demektir. 

Bekleme listesinde sıranız geldikten sonra herhangi bir aksiyon almazsanız, bir problem yaşamazsınız. Banka bilgilerinizi instagram mavi tik için vermediğiniz sürece sizden ödeme alamaz. Endişe etmenizi gerektiren bir durum yoktur. 

Beta Olarak Denenmeye Başlanmıştı

Facebook, Whatsapp, Meta’nın varlıklı sahibi Mark Zurkerberg, ücretli mavi tikin hemen tüm kullanıcılar için aktif olmayacağını bildirdi.

İlk olarak Avusturalya ve Yeni Zelanda’da kullanıcı deneyimine sunuldu ve testlere başlandı. Kullanıcıların memnun olduğu bilgisi yayılmaya başladı.

Bu ülkelerdeki testler sonucunda Türkiye başta olmak üzere diğer ülkelerde de hizmete ve deneme testlerine başlandı.

Türkiye’de dün gece aktifleştirilmeye başlanan ücretli mavi tik hizmeti yavaş yavaş her kullanıcının Instagram’ında görüntülenmeye başlandı.

Kademe kademe deneyimlemeye başlayan kullanıcılar hizmetin sunulmasından memnun olduklarını belirtmeye başladılar.

Instagram Ücretli Mavi Tik Ücreti Ne Kadar?

Son zamanlarda Instagram, Türkiye’deki kullanıcıları için ücretli bir mavi tik hizmeti başlattı. Bu hizmet sayesinde, kullanıcılar doğrulanmış bir hesap sahibi olmak için ödeme yapabilirler.

Bu hizmet, Instagram’ın başka bir gelir kaynağı haline gelmesine yardımcı olacak.

Şu an ulaşılan bilgilere göre Instagram Mavi Tik Fiyatları:

 • Instagram mavi tik ücreti web için 11.99 dolar olarak belirlenmiştir.
 • Ios ve Android için 14.99 dolar olarak açıklandı. Ios ve Android için daha pahalı olma sebebi komisyonlardır.

Instagram Meta Verified (Ücretli) Mavi Tik Abonelik Hizmetinin Şartları Nelerdir?

 • 18 yaş üstü olmanız
 • Profil fotoğrafınızın, sizin yüzünüzü net biçimde göstermesi
 • Hesabınızdaki kişisel bilgilerin eksiksiz olması
 • Minumum seviyedeki aktiflik gerekliliklerine sahip olmanız
 • Devlet tarafından verilen resmi kimlik ile doğrulama yapmanız gerekir
 • Business profilleri için ücretli mavi tik satın alamazsınız

Instagram hesabınız için satın aldığınız ücretli mavi tik Facebook hesabınız için geçerli değildir.

Her bir Sosyal Medya platformu için ayrı ayrı onaylar almanız ve ödemeler yapmanız gerekmektedir.

Instagram’ın yayınladığı listeye göre profilinizin uygunluk gereklilikleri aşağıdaki şekilde olmalıdır:

 • Profiliniz, tam adınızla ilişkilendirilmiş olmalıdır. Ayrıca, adlandırma standartlarına uygun bir şekilde isimlendirilmiş ve yüzünüzü içeren bir profil fotoğrafı içermelidir. Bu profil, herkese açık veya gizli olabilir.
 • Profilinizde, ödemeden sonra tamamlanabilen iki faktörlü kimlik doğrulaması etkinleştirilmelidir. Bu, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekleyerek profilinizi korur.
 • Ayrıca, önceki gönderilerinizin geçmişi gibi minimum hareket gerekliliklerini karşılamalısınız. Bu, profilinizin etkinliğinin sürekli ve düzenli olmasını sağlar.
 • Profilinizde yer alan ad ve profil fotoğrafınız, bir devlet kurumu tarafından verilen kimlik belgenizle uyumlu olmalıdır. Bu, profilinizin doğruluğunu ve güvenilirliğini artırır.
 • Son olarak, Instagram’ın Kullanım Koşulları ve Topluluk Kuralları’na uymanız gerekmektedir. Bu kurallar, Instagram topluluğunda olumlu bir deneyim sağlamak için önemlidir.

Unutmayın, bu gereklilikleri yerine getirmek Instagram profilinizin uygunluğunu sağlar ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar.

instagram ücretli mavi tik nasıl alınır

Instagram Ücretli Mavi Tikin Faydaları Neler?

Kullanıcı dostu bu hizmet sayesinde kullanıcılar zaman kaybetmeden hesaplarının doğruluğunu onaylatabilecekler. Kamuya mal olmuş tanınan kişiler için önemlidir.

Instagram, Meta Verified sahibi kullanıcıların öne çıkmasını sağlıyor. İçeriğe yapılan yorumlar içinde en üstte mavi tikli hesaplar yer alıyor. Instagram hikayelerinde kullanıcıya özel çıkartmalar sunuyor.

Doğrulanmış bir hesaba sahip olmanın insanlara verdiği güven ile hesabınız daha fazla etkileşim, takipçi, beğeni çekebilir fakat diğer bir bakış açısıyla da ücretli alınan doğrulamaya insanların güveni biraz daha azalabilir.

Tepkisel süreçleri tamamen zaman içerisinde fark edip deneyimleyeceğiz. Zamanla yeni güncellemeler ve iyileştirmeler gelecektir.

Kendi web sitesinde sunduğu avantajlardan bahsedersek;

1. Gelişmiş Doğrulama: 

Instagram profilinde bir doğrulanmış rozetiyle takipçilerine gerçekten sen olduğunu göster.

2. Proaktif Koruma:

Aktif hesap denetimiyle kimlik taklidini önle.

3. Doğrudan Destek:

Senin için önemli olan sorunlar hakkında gerçek bir insandan yardım al.

4. Abonelere Özel Ekstra Avantajlar:

Kendini sadece Meta Verified abonelerinin kullanabildiği çıkartmalarla ifade et.

Instagram Ücretli Mavi Tik Dezavantajları Nelerdir?

Instagram’ın ücretli mavi tik hizmeti, Türkiye’deki bazı bireysel hesaplar için ücretlerden dolayı erişilemez olabilir. Bu durum, bu kullanıcıların Instagram’da yeterince görünür olmalarını engelleyebilir ve dengeli rekabetin önüne geçmesine neden olabilir.

Ücretli hizmet nedeniyle mavi tik rozeti olan hesapların sayısı azalabilir ve bu durum güvenilir hesapların belirlenmesinde zorluk yaşanmasına sebep olabilir.

Instagram’ın bu kararı, Türkiye’deki kullanıcılar üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir.

Ücretsiz Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Nasıl Başvurulur?

İşte Instagram mavi tik  alma / hesap doğrulatma adımları:

1. Mavi tik alma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz instagram hesabına giriş yapın.

2. Profil sayfasına geldikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki “üç çizgi” simgesine yani ayarlara tıklayın.

3. “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokunun.

Instagram mavi tik hesap doğrulama adımları

4. Ekranı aşağı kaydırın ve “Profesyoneller için” bölümünde bulunan “İşletme araçları ve kontrolleri” seçeneğine tıklayın.

Instagram mavi tik hesap doğrulama adımları

5. “İşletme” başlığının altında bulunan “Doğrulama talep et” seçeneğine gidin.

Instagram mavi tik hesap doğrulama adımları

6. Açılan sayfada, “1. Adım: güvenilirliği onayla” bölümünde yer alan “Adı Soyadı ve Belge Türü” bilgilerini eklemeniz gerekmektedir.

7.Belge Türü” kısmına, resmi devlet kimliğinizin bir fotoğrafını da göndermeniz gerekir. Bireyler için bu bir ehliyet veya pasaport olabilir. İşletmeler için bir elektrik faturası, resmi bir işletme belgesi veya vergi beyannameleri yeterli olacaktır.

8. “2. Adım: tanınırlığı onaylama” bölümünde size uygun olan “Kategori (Spor, Devlet ve siyaset, Müzik, Moda, Eğlence, Dijital içerik üretici/blog yazarı/fenomen, Bilgisayar Oyuncusu, Global İşletme/marka/kuruluş ve diğer)” seçeneklerinden birine dokunun.

9. Ardından, “Ülke/Bölge, Hedef Kitle ve Tanındığı diğer adlar” bilgilerini girin

Instagram mavi tik hesap doğrulama adımları

10. “Gönder”e basın.

Instagram Mavi Tik Hesap Doğrulama İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sürecin aşırı kolay olduğuınu söylemedik… Bazı şartları sağlamanız gerekmektedir.

 • Orijinal olmak: Hesabınız gerçek bir kişiyi, kayıtlı bir işletmeyi veya markayı temsil ediyor mu? Espri sayfası veya hayran hesabı olamazsınız.
 • Benzersiz olmak: Dile özgü hesaplar dışında, kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap Instagram tarafından doğrulanabilir. İçeriklerinizin kalitesini arttırmak için biraz zaman ayırmanızı öneririz. Yaratıcı içerikler her zaman sizi ileri taşır.
 • Herkese açık hesap sahibi olmak: Gizli Instagram hesapları doğrulama için uygun değildir.
 • Eksiksiz bilgiler girmelisiniz: Eksiksiz bir biyografiniz, profil resminiz ve en az bir gönderiniz var mı?
 • Aranan biri olmalısınız: Bu, işlerin öznelleştiği yerdir, ancak Instagram dikkate değer bir adı “iyi bilinen” ve “çok aranan” olarak tanımlar. Bunu sağlamak için takipçilerinizle etkileşim içinde olabilirsiniz. Güvenilir takipçi satın alıp takipçi sayınızı arttırarak etkileşimizi daha da arttırabilirsiniz.

Zaten Mavi Tik Sahibi Olanlar Meta Verified Güncellemesi Sonrası Ödeme Yapacaklar mı?

Daha önce mavi tik alan kullanıcılar, Twitter’daki gibi mavi tiklerini korumak için ücret ödemek zorunda kalacaklar mı?

Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Meta şirketi, Facebook ve Instagram’da daha önce mavi tik alan kullanıcıların haklarının devam edeceğini açıkladı.

Yani, daha önce mavi tik alan kullanıcılar bu özelliğe ek bir ücret ödemeyecekler ve hakları korunacak.

Bu açıklama, Meta Verified aboneliğiyle birlikte gelen diğer ayrıcalıkların yanı sıra mavi tik rozeti de bulunan kullanıcıları rahatlatacak bir haber. 

Ücretli mavi tik neden geliştirildi?

Hesap doğruluğunu artırmak ve sahte hesapları önlemek için geliştirildi.

Instagram'da ücretli mavi tik nedir?

Instagram'da ücretli mavi tik, hesap doğrulaması için ödeme yapmanızı gerektiren bir hizmettir.

Ücretli mavi tik ne kadar?

Instagram'da ücretli mavi tik için aylık 11.99 dolar (web için) ve 14.99 dolar (iOS için) ödemeniz gerekiyor.

Ücretli mavi tik ne zaman kullanıma sunulacak?

Instagram, ücretli mavi tik hizmetini önce Avustralya ve Yeni Zelanda'da test edildi. Şu an Türkiye'de kullanıma açıldı. Zaman içerisinde diğer ülkelere yaygınlaştıracak.

Ücretli mavi tik hangi özellikleri sunuyor?

Mavi tik rozeti, doğrulanmış hesap, müşteri desteği, taklit hesaplara karşı ek koruma ve müşteri desteği gibi özellikleri sunar.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu