Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram Hikayeye (Story) Link Nasıl Eklenir? 2023

Büyük bir yeni güncellemenin ardından, tüm hesaplar (takipçi sayısından bağımsız olarak) artık Instagram Hikayelerine bağlantı ekleyebilir! Önceden, bu özellik 10.000’den […]

Büyük bir yeni güncellemenin ardından, tüm hesaplar (takipçi sayısından bağımsız olarak) artık Instagram Hikayelerine bağlantı ekleyebilir!

Önceden, bu özellik 10.000’den fazla takipçisi olan hesaplarla sınırlıydı.

Artık hikayelere link eklemek instagram biyografiye link eklemek kadar kolay.

İçeriği inceleyerek Instagram hikayelerine nasıl bağlantı ekleyeceğinizi öğrenin.

Instagram Hikayeleri Bağlantı (Link) Çıkartmaları Nedir?

Instagram kısa bir süre önce hikayelerdeki ‘yukarı kaydır’ bağlantı seçeneğini tıklanabilir bir bağlantı çıkartmasıyla değiştirdi.

Önceden, Instagram kaydırma özelliği yalnızca 10.000’den fazla Instagram takipçisi olan hesaplar tarafından kullanılabiliyordu.

Şimdi, boyutu ne olursa olsun herhangi bir Instagram hesabı, Instagram Hikayelerine bir bağlantı ekleyebilir! Yani, çıkartma özelliğinden yararlanmak için Influencer olmanıza veya doğrulanmış bir hesaba sahip olmanıza gerek yok.

Bağlantı etiketleri ekranınızda tıpkı diğer Instagram Hikayeleri etiketleri gibi görünür, ancak tıklanabilir bir bağlantı simgesiyle birlikte yayınlanır.

Linkleri içeriğinize ve markanıza göre kolayca özelleştirilebilirler. Onları hareket ettirebilir, döndürebilir ve yeniden boyutlandırabilir veya renklerini değiştirebilirsiniz.

Instagram kullanıcıları bir bağlantı etiketine dokunduklarında, bağlantı verdiğiniz URL’nin açılış sayfasına yönlendirilirler.

Link Ekleme Özelliğiyle Instagram Hikayelerinde Bağlantı Nasıl Yayınlanır (10K Takipçi Olmadan!)

Instagram’da bir İşletme veya İnfluencer hesabınız varsa ve artık kaç takipçiniz olursa olsun, doğrudan Instagram Hikayelerinizden istediğiniz yerde link paylaşabilirsiniz.

Instagram’ın tıklanabilir bağlantı stickerını kullanarak hikayelerinize bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Yeni bağlantı özelliği çok daha görünür ve bir hikayenin herhangi bir yerine eklenebilir. Ayrıca izleyicilere hedef bağlantının ilk bölümünü (yani alan adını) göstererek daha fazla şeffaflık sağlar.

Kullanıcı gideceği url’yi öncesinde görüntüleyerek güvenlik kontrolü sağlayabilir.

Hikayelere bağlantı çıkartmasını nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

#1. Adım: Instagram’a Girin

Paylaşmaya karar verdiğiniz fotoğrafı seçin ve Instagram Storynizin çıkartma listesine gidin.

instagram hikayeye nasıl link eklenir?

#2. Adım: Bağlantıya Tıklayın

Çıkartmalar içinde birçok opsiyon görebilirsiniz. Bağlantı çıkartmasını seçin.

instagram hikayeye nasıl link eklenir?

#3. Adım: URL’nizi Girin

Bağlantınızı URL alanına yapıştırın. Çıkartma metni alanına bağlantı adınızın storynizde nasıl görünmesini istiyorsanız yazabilirsiniz.

instagram hikayeye nasıl link eklenir?

#4 Adım: Etiketi Özelleştir

Etikete dokunarak metni ve rengi değiştirin. Boyutunu büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Ardından paylaş butonuna basarak takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

instagram hikayeye nasıl link eklenir?

Bağlantı Etiketleri ile Instagram Hikayelerinden Nasıl Daha Fazla Trafik Çekilir?

 • Hikayelerden gerçekten trafik çekmek istiyorsanız , net bir harekete geçirici mesaj eklemek önemlidir.
  Bu, sözlü bir çağrı, ekrandaki bazı metinler, animasyonlu bir GIF veya yukarıdakilerin tümü olabilir.
 • İzleyicilerin yeni bağlantı çıkartmalarına alışması biraz zaman alabilir, bu nedenle takipçilerinizden bağlantılarınızı takip etmelerini istemek tıklamalarınızı (ve satışlarınızı!) gerçekten artırabilir.

Instagram Bağlantı Çıkartmalarını Kullanmanın Yolları

Artık bir Instagram Hikayesine nasıl bağlantı ekleyeceğinizi bildiğinize göre, bu yeni özelliği farklı içerik türlerini tanıtmak için kullanabilirsiniz.

 • Blog gönderilerini tanıtın

Instagram, bağlantı etiketlerini kullanıma sunmadan önce, özellikle kaydırmalı bağlantılara erişiminiz yoksa, makale bağlantılarını paylaşmak zordu. Ancak, takipçilerinizin doğrudan blogunuza tıklamasını sağlamak artık çok daha kolay.

 • İnsanları belirli ürünlere yönlendirin

Hayranlarınızın Instagram Hikayelerinizde sergilediğiniz ürünleri satın almalarını kolaylaştırın. Sattığınız bir şeyin videosunu veya görselini yayınladığınızda, müşterilerinizi doğrudan sitenizdeki ürün sayfasına yönlendiren bir bağlantı etiketi ekleyin.

 • İnsanları hizmetleriniz için rezervasyon yapmaya teşvik edin

Hizmetinizin çalışırken fotoğraflarını veya videolarını paylaşmak, hizmetle ilgili soruları yanıtlamak veya mutlu müşterileri öne çıkarmak için Instagram Stories’i kullanın.

Ardından, insanları doğrudan rezervasyon sayfanıza göndermek için bir bağlantı etiketi ekleyin.

 • Etkinlik kayıt sayfalarını paylaşın

İster bir etkinliği tanıtmak için web sitenizi, ister LCV’leri takip etmek için Facebook Etkinlikleri veya Google Etkinlikleri gibi harici bir aracı kullanıyor olun , hayranlarınızın tam olarak nereye kaydolacaklarını bilmeleri için Instagram Hikayelerinize bir bağlantı etiketi eklediğinizden emin olun.

 • Instagram Stories bağlantı etiketinden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Aşağıdaki ipuçlarından bazılarını göz önünde bulundurarak bağlantı etiketlerini Sosyal Medya pazarlama stratejinizin etkili bir parçası haline getirin.

 • Kitlenizle etkileşim kurmak için bağlantı etiketlerini kullanın

Bağlantı çıkartmalarıyla ilgili en iyi şeylerden biri, takipçilerinizin hikayelerinize tepki verebilmesi ve yanıt verebilmesidir. Bu seçenek, önceki kaydırma özelliğiyle mevcut değildi.

Ürünlerinizi tanıtmak ve aynı zamanda hedef kitlenizle etkileşim kurmak için hikayelerinizde bağlantı çıkartmalarını kullanabilirsiniz. Örneğin, dönen gönderiler, anketler veya sorular sorarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

 • Bağlantı çıkartmalarınızı markanızın estetiğiyle hizalayın

Bağlantı etiketlerinin eski kaydırma özelliğine göre sahip olduğu bir başka avantaj da, boyutlandırılabilmeleri ve hikayede herhangi bir yere yerleştirilebilmeleridir, bu nedenle marka yönergelerinize ve görsel estetiğe uygun olduklarından emin olun.

Tutarlı ve markanıza uygun kalmanıza yardımcı olması için Canva’da Instagram Hikayeleriniz için şablonlar oluşturabilir ve ardından canlı yayına hazır olduğunuzda mesajınızı veya estetiğinizi engellemeyecek bir noktaya bağlantı çıkartmasını eklemeniz yeterli.

 • Net ve güçlü bir harekete geçirici mesajla trafik çekin

Bağlantı etiketleri ile mesajlarınızda daha yaratıcı ve etkili olabilirsiniz.

Örneğin, sadece “yukarı kaydır” demek yerine, artık “daha fazlasını gör”, “daha fazlasını öğren”, “dene”, “nedenini gör” gibi daha kasıtlı ifadeler kullanabilirsiniz.

Bağlantınızın hikayede nereye gittiği konusunda daha fazla kontrole sahip olmanın yanı sıra CTA yerleşiminizle daha dikkatli olabilir ve dikkat çeken ve takipçilerinizi harekete geçmeye zorlayan göz alıcı çıkartmalar oluşturabilirsiniz.

 • Instagram Hikayelerinde link eklemek küçük işletmeler için güçlü bir araçtır

Her gün 500 milyon kişi Instagram Stories kullanıyor. Bu, Instagram İşletme hesabınızda çok fazla potansiyel göz var. Instagram Hikayelerinize uygun bağlantılar eklemek, daha fazla insanı web sitenize çekmenin son derece etkili bir yoludur.

İster ürün satıyor, ister hizmet sunuyor veya içerik tanıtıyor olun, Instagram Stories Bağlantı Etiketleri, insanlara sunduğunuz ürün veya hizmetlerden daha fazlasını görmeleri için sorunsuz bir yol sunar.

Instagram Hikayeleri bağlantı özelliği nedir?

Instagram Hikayeleri bağlantı özelliği, kullanıcıların hikayelerine tıklanabilir bir bağlantı eklemelerine olanak sağlayan bir özelliktir.

Bağlantı etiketi nedir?

Bağlantı etiketi, Instagram Hikayeleri'ne eklenen ve tıklanabilir bir bağlantı sağlayan bir çıkartmadır.

Bağlantı etiketini nasıl ekleyebilirim?

Bağlantı etiketi eklemek için Instagram Hikayeleri'ni oluştururken çıkartma listesinden bağlantı etiketini seçmeniz gerekmektedir.

Bağlantı etiketine nasıl bir URL ekleyebilirim?

Bağlantı etiketine URL eklemek için bağlantı çıkartmasını seçtikten sonra URL alanına bağlantınızı yapıştırmanız yeterlidir.

Bağlantı etiketinin metnini nasıl özelleştirebilirim?

Bağlantı etiketinin metnini özelleştirmek için etikete dokunarak metni değiştirebilirsiniz.

Bağlantı etiketinin rengini değiştirebilir miyim?

Evet, bağlantı etiketinin rengini değiştirebilirsiniz. Etikete dokunarak rengi değiştirebilirsiniz.

Bağlantı etiketini hareket ettirebilir miyim?

Evet, bağlantı etiketini hareket ettirebilirsiniz. Etiketi sürükleyerek hareket ettirebilirsiniz.

Tüm Instagram hesapları bağlantı etiketi ekleyebilir mi?

Evet, artık tüm Instagram hesapları, takipçi sayısına bakılmaksızın bağlantı etiketi ekleyebilir. Önceden, bu özellik yalnızca 10.000'den fazla takipçisi olan hesaplarla sınırlıydı.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu