Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram’da Başkasının Hikayesini Arkadaşlarımla Nasıl Paylaşabilirim?

Instagram, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Bu platformda kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını hikaye olarak paylaşabilirler. […]

Instagram, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformudur. Bu platformda kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını hikaye olarak paylaşabilirler. Instagram hikayeleri, anlık içeriklerin paylaşılmasını sağlar ve kullanıcıların arkadaşlarıyla etkileşim kurmasına olanak tanır. Bu makalede, Instagram’da başkasının hikayesini nasıl arkadaşlarınızla paylaşabileceğinizi öğreneceksiniz.

Telefondan Başkasının Hikayesini Arkadaşlarınızla Paylaşmak İçin Adımlar

1. Hikayeyi Görüntüleme

Başkasının hikayesini paylaşmak için öncelikle hikayeyi görüntülemeniz gerekmektedir. Instagram ana sayfasında veya profil sayfasında hikayeyi bulabilir ve tıklayarak izleyebilirsiniz.

2. Hikayeyi Paylaşma Seçeneği

Hikayeyi görüntüledikten sonra, paylaşma seçeneğini bulmanız gerekmektedir. Paylaşma seçeneği genellikle hikayenin altında sağ köşede bulunur.
instagram telefondan başkasının storisini paylaşmak

3. Paylaşma Opsiyonlar Sıralanır

  • Hikayeyi Instagramı olan bir arkadaşınıza direkt mesaj kutusundan gönderebilirsiniz
  • Bağlantıyı kopyalayıp istediğiniz platformandan gönderebilirsiniz
  • Paylaş kısmına basıp tüm gönderme platformalarını görüntüleyebilirsiniz: Dosyalar, Mesajlar, Whatsapp, Telegram…

instagram telefondan başkasının storisini paylaşmak

Alternatif Paylaşım Yöntemleri

Ekran Görüntüsü Almak

Başkasının hikayesini paylaşmanın alternatif bir yöntemi, hikayenin ekran görüntüsünü almak ve bu görüntüyü kendi hikayenizde paylaşmaktır. Ancak bu yöntemde, paylaşılan içeriğin gizlilik ayarlarına ve içerik sahibinin izinlerine dikkat etmek önemlidir.

Hikayeyi Doğrudan Mesaj Olarak Göndermek

Başkasının hikayesini paylaşmanın bir diğer alternatif yöntemi, hikayeyi doğrudan mesaj olarak göndermektir. Bu şekilde, hikayeyi doğrudan belirli kişilere göndererek daha özel bir paylaşım yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Başkasının Hikayesini Arkadaşlarınızla Paylaşmak İçin Adımlar

1. Hikayeyi Görüntüleme

Başkasının hikayesini paylaşmak için öncelikle hikayeyi görüntülemeniz gerekmektedir. Instagram ana sayfasında veya profil sayfasında hikayeyi bulabilir ve tıklayarak izleyebilirsiniz.

2. Hikayeyi Paylaşma Seçeneği

Hikayeyi görüntüledikten sonra, paylaşma seçeneğini bulmanız gerekmektedir. Paylaşma seçeneği genellikle hikayenin sağ altında köşede bulunur.
instagram bilgisayarda başkasının storisini paylaşmak

3. DM Yolu İle Paylaşabilirsiniz

Hikayeyi Instagramı olan bir arkadaşınıza direkt mesaj kutusundan gönderebilirsiniz.

instagram bilgisayardan başkasının storisini paylaşmak

Hikayeleri Paylaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İzin Almak: Başkasının hikayesini paylaşmadan önce izin almak önemlidir. Paylaşılacak içeriğin sahibinden izin almanız, kişisel haklara saygı göstermeniz açısından önemlidir. Bu şekilde, başka kişilerin hikayelerini izinsiz olarak paylaşmaktan kaçınabilirsiniz.
  • Gizlilik Ayarlarını Kontrol Etmek: Başkasının hikayesini paylaşırken eğer karşı tarafın hesabı kitli ise ve hikayeyi dm’den göndereceğiniz insanlar gizli hesabı takip etmiyorsa hikayeyi görüntüleyemezler.
  • Stalk Yaparken Yakalanmayın: Eğer profil gizli değilse, bu sefer de hesap sahibi storyleri izleyenleri görüntüleyebilir. Bu sebeple storyleri izledikten storyleri izlediğiniz hesabı engelleyebilirsiniz. Bu sayede storyleri izlediğiniz sonsuza dek öğrenilemez.

Başkasının hikayesini paylaşmak için izin almak neden önemlidir?

Başkasının hikayesini paylaşmadan önce izin almak, kişisel haklara saygı göstermek için önemlidir. İzin almak, başka bir kişinin içeriğini izinsiz olarak paylaşmaktan kaçınmanızı sağlar.

Hikayeyi paylaşmak için doğru zamanlama nedir?

Hikayeyi paylaşmak için doğru zamanlama, içerik sahibi tarafından belirlenmelidir. İçerik sahibiyle iletişim kurarak, hangi zamanlarda paylaşım yapabileceğinizi ve içerik sahibinin tercihlerini öğrenmeniz önemlidir.

Hikayeyi paylaşırken başkasının ismini etiketlemek gerekiyor mu?

Hayır, bir hikayeyi paylaşırken başkasının ismini etiketlemek zorunda değilsiniz. Hikayenizde adı geçen kişiyle ilgili bir etiketleme yapmak isterseniz, sosyal medya platformlarında veya metin tabanlı iletişim araçlarında kullanabileceğiniz etiketleme (@) seçeneği bulunmaktadır. Ancak, genel olarak bir hikaye paylaşırken başka bir kişiyi etiketlemeniz zorunlu değildir. Hikayenizde yer alan kişilerin gizliliklerini korumak veya izin almak isteyebileceğiniz durumlar da olabilir. Bu nedenle, başka bir kişinin ismini etiketlemek istiyorsanız, onların rızasını almak önemlidir.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu