Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!
Sosyal medyada ivmeli bir yükseliş, popüler paketlerle oldukça kolay!

Instagram Nasıl Abone Olunur? Özellikleri ve Fiyatları 2023 Resimli

Instagram 2022 Ocak ayında “abonelik” sistemini sınırlı sayıda ülke ve kullanıcının kullanıcılarına sunmuştu. Amerika’da 0,99 dolardan 99,99 dolarak dek farklı […]

Instagram 2022 Ocak ayında “abonelik” sistemini sınırlı sayıda ülke ve kullanıcının kullanıcılarına sunmuştu. Amerika’da 0,99 dolardan 99,99 dolarak dek farklı fiyat opsiyonlarıyla hizmet veren abone ol sistemi artık Türkiye’de de aktif halde kullanıma sunuldu. Türkiye’deki fiyatlandırması Türk Lirası üzerinden yapılan abone ol özelliği kullanıcılar tarafından yavaş yavaş öğrenilmeye ve talep görmeye başladı.

Diğer Sosyal Medya platformlarında “abone ol” sistemi önce Twitter’a ilham vermişti. Twitter dünya genelinde kullanıcılarına “Süper Takip” özelliğini sunmuştu. Instagram da abonelik sisteminden ilham alan sosyal medya uygulamalarından biri oldu.

Takipçilere daha fazla içerik takip etmeyi, izlemeyi sunan sistem, influencerlara, içerik üreticilerine de gelir modeli sunan bir sistemdir. Takipçiler ve içerik üreticileri arasında birbirlerini pozitif olarak karşılıklı besleyen bir sistemdir.

Instagram Abone Ol Fiyatları

Instagram App Store’da sunulan uygulama içi fiyatlandırma listesi

Instagram Türkiye için belirlenen abonelik fiyatları şu şekilde:

Instagram AbonelikleriFiyatları
Instagram Abonelikleri 87 (1 Ay)119,99 TL
Instagram Abonelikleri 83 (1 Ay)119,99 TL
Instagram Abonelikleri 85 (1 Ay)119,99 TL
Instagram Abonelikleri 162 (1 Ay)159,99 TL

App Store Instagram Türkiye sayfasına girdiğinizde uygulama içi fiyatlandırmalar listesine ulaşabilirsiniz. Sizinle paylaştığımız Instagram abone ol fiyatlandırma listesi resmi Instagram App Store sayfasından alınmıştır.

Maalesef Google Play henüz liste halinde uygulama içi fiyatlandırmaları sunmamaktadır fakat uygulama içinde fiyatlandırmaya yönelik bir değişiklik söz konusu değildir.

Her instagram kullanıcısı sahip olduğu telefon işletimcisi ile aynı ücretler karşılığında abonelik hizmeti alabilir. Instagram’da nasıl abone olunur aşağıda anlatıyoruz.

Ekran görüntüleri ios cihazdan alınmıştır fakat işlem android cihazlarda da adımlar birebir aynıdır. 

Instagram’da Nasıl Abone Olurum?

1. Adım: Profil’de Abone Ol Butonunu Bul

Profilde kırmızı halkanın içinde bulunan abone ol butonuna tıklayacaksınız ama bu butona tıkladığınızda hesaba o an abone olamazsınız. Abone olma sistemi adım adım devam ediyor. Karşınıza ikinci bir sayfa çıkacak, aşağıdaki adımlarda sizlere tüm basamakları anlatıyoruz.

Instagram Abone Ol Adımları

2. Adım: Abone Ol

Instagram’da bir hesaba abone olmak için, karşınıza çıkan ikinci basamak sayfada Abone Ol butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ancak, abone olmadan önce abonelik ücretini kontrol etmeyi unutmayınız. Abone Ol butonunun hemen üstünde aylık/ücret şeklinde hesabın abonelik ücretinin bütçenize uygun olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Abonelik ücreti, hesap sahibinin belirlediği bir miktar olup, hesabın sunduğu ayrıcalıklara ve içerik kalitesine göre değişebilir. Bu nedenle, abone olmadan önce abonelik ücretini kontrol etmek, bütçenizi aşan bir ödeme yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Abone ol butonuna tıkladığınızda abonelik koşullarını kabul etmiş olursunuz.

Instagram aboneliği, içerik üreticilerinin daha sürdürülebilir bir gelir modeli elde etmelerine yardımcı olurken, takipçilerin de sevdikleri hesapları desteklemelerine olanak sağlar. Abone olmak, hesap sahibinin sunduğu özel ayrıcalıklara erişmenizi ve onlarla daha yakın bir iletişim kurmanızı sağlar.

Instagram Abone Ol Adımları

Abonelik özelliği, Instagram’ın sosyal medya platformunu daha da değerli hale getirirken, takipçilerin de platformda daha keyifli bir deneyim yaşamalarına katkı sağlar. Abone olmadan önce abonelik ücretini kontrol etmek, hesabın sunduğu ayrıcalıklara göre bütçenize uygun bir abonelik seçmenizi sağlar ve daha keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Şunlara erişeceksiniz kısmında abone olmak ile sağlayacağınız avantajları sıralamıştır:

  • Abone rozeti: Abone olduğunuz kişiye, hesaba direkt mesaj gönderdiğinizde veya gönderilerine yorum yaptığınızda kullanıcının adının yanında özel bir rozet görünür. Bu rozet sizin abonelik satın aldığınızın işaretidir.
  • Destekçilere özel içerikler: Abonelik sistemi bir noktada destek olmaktır. Abone olduktan sonra abone olduğunuz kişinin, hesabın yalnızca aboneler tarafından görülebilen hikaye, reels video, gönderi, canlı yayın videoları gibi hizmetlerine erişiminiz olur.
  • Abone sosyal kanalı: Küçük bir abone grubuyla bir sosyal kanal başlattığında abone olduğunu influencer ile sohbet edebilirsiniz.
  • Abone yayın kanalı: Influencerın, instagram hesabının sadece abonelere gönderdiği mesajları okuyabilirsin ve  mesajlara ifade bırakabilirsiniz.

3. Adım: Ödeme Yap

Instagram aboneliği sahibi olmak için son adım ödeme yapmaktır. Abone olmak için son yapmanız gereken adım App Store‘da tanımlı olan kartınız ile kolayca ödeme yapmaktır veya farklı bir banka/kredi kartı ile ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Artık hayran olduğunuz hesapları artık daha yakından takip edebilir ve onlarla daha kolay iletişim kurabilirsiniz.

Instagram aboneliği, içerik üreticileriyle daha derin bir etkileşim kurmanıza olanak sağlar. Abone olduğunuz hesaplara özel hikayeler ve canlı yayınlar gibi birçok ayrıcalığa sahip olursunuz. Bu özellikler sayesinde, takip ettiğiniz hesapları daha yakından takip edebilir ve onlarla daha sıkı bir bağ kurabilirsiniz.

Abonelik özelliği, içerik üreticileri için de oldukça önemlidir. Daha sürdürülebilir bir gelir modeli sunarak, onların daha yaratıcı ve kaliteli içerikler üretmelerine yardımcı olur. Ayrıca, abonelerinin desteği sayesinde içerik üreticileri daha çok kişiye ulaşabilir ve takipçileriyle daha yakın bir ilişki kurabilir.

Instagram abonelik özelliği, takip ettiğiniz hesapları daha da değerli hale getirir. Abone olmak, takip ettiğiniz hesapların daha da yakınınızda hissetmenizi sağlar ve onların özel içeriklerine erişmenizi kolaylaştırır. Böylece, Instagram’da daha keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Instagram Abone Ol Ödeme Adımı

Instagram Abone Nasıl Hediye Edilir?

Siz abone oldunuz, peki ya arkadaşlarınız. Instagram’ın sizlere sunduğu hizmetlerden biri de arkadaşlarınıza direkt kullanıcı adlarına tanımlanacak biçimde abonelik hediye etmenizdir.

1. Adım: Profil’de Abone Ol Butonunu Bul

Abonelik hediye etmek içinde yine ilk adım olan profilde bulunan Abone Ol butonuna tıklıyamalısınız. Bu basamakta alışveriş, hesabınızdan para çekilmesi gibi durumlar söz konusu değildir. Abonelik hediye etme sürecinin başlangıç basamağını tamamladıysanız 2. basamağa geçebiliriz.

Instagram Abone Ol Adımları

2. Adım: Abonelik Hediye Et

Abonelik hediye et butonu sayfanın sağ kısmında bulunmaktadır. Abonelik hediye et butonuna tıkladığınızda abonelik koşullarını kabul etmiş olursunuz. Abone olmak ve abonelik hediye etmek fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir.

Abonelik hediye et fiyatlandırma bilgisi için bir sonraki adıma geçmeniz gerekir. Bu basamakta da abonelik hediye et butonuna tıkladığınızda ödeme ve satın alma gerçekleştiremezsiniz, endişe etmenize gerek yoktur.

3. Adım: Hediye Abonelikler

Hediye abonelikler hakkında bilgi verilen bir sayfa karşınıza gelecek. Burada abonelik hediye etmenin sonraki basamaklarında neler yapmanız gerekiyor kısaca bahsediliyor. Bu bilgilendirme adımını ileri butonuna basarak geçebilirsiniz.

Instagram Abone Ol Adımları

4. Adım: Bir Arkadaşını Seç

Abonelik hediye etmek için başta takip ettiğin kişiler olmak üzere instagram hesapları listesi sıralanacaktır. Ara kısmından Kullanıcı Adını bildiğin kişiyi direkt yazıp aratabilirsin. Kişinin adına tıkladığında hesap abonelik hediye gönderimi için seçilmiş olacaktır.

Instagram Abone Ol Adımları

5. Adım: Abonelik Planı Seç

Birden fazla abonelik planı opsiyonu sunulacaktır. 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık olmak üzere sunulan 3 abonelik hediye etme seçeneğinden size uygun olanı seçmelisiniz. Bir sonraki basamakta ödeme yapacaksınız.

Instagram Abone Ol Adımları

6. Adım: Ödeme Yap

Seçtiğiniz abonelik planının ödemesini yapma zamanı geldi. Bu adımda direkt App Store hesabınızda tanımlı olan banka hesabını kullanarak ödeme yapabilirsiniz veya farklı bir banka/kredi kartı ile ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

Instagram Abone Ol Ödeme Adımı

Aboneliğin Amacı Nedir?

Instagram aboneliği, içerik üreticilerin doğrudan takipçileriyle iletişimkurarak para kazanmasını sağlayan bir özelliktir. Abone olarak bir hesaba destek olduğunuzda, özel ayrıcalıklara sahip olursunuz.

Abone rozeti, mesaj gönderdiğinizde ve yorum yaptığınızda kullanıcı adınızın yanında size özel bir rozet gösterir. Hesabın sadece abonelerine özel hikayeleri ve canlı yayınları görebilirsiniz.

Instagram, şu anda ürün satışı, reklam alma ve sponsorluk anlaşmaları yaparak para kazanabileceğiniz bir platformdur ancak abonelik özelliği, içerik üreticilerin doğrudan takipçileriyle gelir elde etmelerine yardımcı olur. 2023 yılına kadar Meta gelirlerden komisyon almadan hesap sahibine yüzde 100’ünü aktaracak.

Bu abonelik özelliği içerik üreticileri için daha sürdürülebilir bir gelir modeli sağlar ve takipçileri de sevdikleri hesapları destekleyerek özel ayrıcalıklardan yararlanabilirler. Instagram aboneliği sosyal medya platformunda takip ettiğiniz hesapların daha da değerli hale gelmesini sağlar.

Instagram Abonelik Özelliği ile Sosyal Medyada Fark Yaratın

Instagram abonelik özelliği işletme sahiplerinin, fenomenlerin takipçileriyle daha derin bir etkileşim kurmasını sağlayan birçok ayrıcalık sunar.

İşte bu ayrıcalıkların bazıları:

  • Abone Canlı Yayınları: İçerik üreticileri abonelerine özel canlı yayınlar yaparak onlarla daha yakından iletişim kurabilirler. Bu da takipçilerle daha derin ve samimi bir etkileşim kurmalarına olanak tanır.
  • Abone Hikayeleri: İçerik üreticileri abonelerine özel hikayeler oluşturarak sadece en sadık takipçileriyle özel içerikler paylaşabilirler. Ayrıca etkileşimli hikaye çıkartmaları kullanarak takipçilerle daha interaktif bir etkileşim sağlayabilirler.
  • Abone Rozetleri: İçerik üreticileri, abonelerini yorumlarında kolayca ayırt edebilmeleri için abone rozetleri kullanabilirler. Böylece, abonelerine daha özel bir ilgi gösterebilir ve onların sadakatini ödüllendirebilirler.

Instagram abonelik özelliği içerik üreticileri için daha sürdürülebilir bir gelir modeli sağlayarak onların daha yaratıcı ve kaliteli içerikler üretmelerine yardımcı olur. Ayrıca, takipçiler de sevdikleri hesapları destekleyerek özel ayrıcalıklardan yararlanabilirler.

Abonelik özelliği Instagram’ı daha değerli bir sosyal medya platformu haline getirerek, takip ettiğiniz hesapların daha da önemli hale gelmesine katkı sağlar.

25,000+
Aktif Müşteri
600,000+
Toplam İşlem
8 Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
20+
Sosyal Medya Platformu